Chcete voliť opozičnú stranu? Vážne?

Písmo: A- | A+

Slovensko je zdevastvované, rozkradnuté, zúbožené – ale veď nič iné sme od Smeru nečakali. Čakali sme však niečo, aspoň niečo, od opozície. Tá neurobila vôbec nič.

Pred stavom, v akom sme sa ocitli po štyroch rokoch vlády Fica, sa už nijako nedajú zatvoriť oči. Vládna strana a jej papaláši už úplne zdiveli, kradnú verejne. Kašlú na učiteľov v uliciach, zatvorené oddelenia v nemocniciach. Dospeli sme do tohto stavu bez najmenšej známky odporu.

Kto dnes bojuje za Slovensko? Učitelia v uliciach, ktorí si čo len týždeň štrajku ekonomicky takmer dovoliť nemôžu. Sestričky, ktoré ich výpovede priamo existenčne ohrozujú. Občianski aktivisti v iniciatíve A dosť!, ktorí volajú na poplach pri pohľade na stav školstva. IT profesionáli združení v Slovensko.digital, ktorí hovoria o rozkradnutých stovkách miliónov v OPISe, aj keď by mohli byť spokojne ticho, veď stále sa niečo obstaráva. Občania tejto krajiny idú do ulíc, protestujú, kričia, bránia sa.

Keď sa Smeru vedia brániť občania, keď sa žiakov vedia zastať učitelia, pacientov sestričky, celých rezortov aktivisti, tak si nenahovárajme, že by to nedokázali politici. Aha - dá sa to. Občania tejto krajiny dokonca prehlušili Ficove strašenie utečencami, ktorého sa zbabelí politici zľakli.

Opoziční politici boli štyri roky platení za to, aby volali na poplach, aby konali. Čo robili? Nič. Keď mali pocit, že sa pri tom ničnerobení nevidia v médiách, zvolávali mimoriadne zasadnutia parlamentu, odvolávali neodvolateľných ministrov a tešili sa z dvoch dní pred kamerami.

Povedzme to nahlas. Slovenská pravica úplne zlyhala. Nedokázala spolupracovať a vládnuť. Odovzdala Slovensko do rúk Smeru. Štyri roky politici v opozícii neurobili nič, aby im až teraz učitelia a sestričky ukázali, že brániť sa treba. Neboli schopní sa pred voľbami dohodnúť a vytvoriť reálnu protiváhu Smeru. Mnohí koketujú s myšlienkou vládnuť so Smerom. Každý slušný človek musí predsa vidieť, že politika Smeru je zlo. So zlom sa kompromisy nerobia.

A teraz stoja pred voličmi a oháňajú sa nejakými prepočtami prepadnutých hlasov.

Viete čo? Pošlime ich už do kelu. Po tom, čo nám za posledných šesť rokov predviedli, si nezaslúžia ani jeden hlas.

Ak sa vám blog páčil, zahlasujte zaň na vybrali.sme.sk. Ďakujem.

Skryť Zatvoriť reklamu