Kvôli Ficovi a zbabelej opozícii smeruje Slovensko na druhú koľaj

Písmo: A- | A+

Strana Šanca od včera upozorňuje na to, že v Európskej únii vzniká debata o novom „minischengene“. Väčšina predstaviteľov politickej scény to označuje za bublinu a zľahčuje.

Slovensko už pár mesiacov ukazuje Európskej únii prostredník, vyhráža sa, že sa ide súdiť a úradujúci premiér si na tom stavia masívnu kampaň. V kuse odkazuje a vykrikuje našim spojencom, že nebude spolupracovať a ide zachraňovať Slovensko. Tým, že odmieta kvóty, nerešpektuje Lisabonskú zmluvu, ktorú sám podpísal. To naozaj čakáme, že toto všetko sa zaobíde bez následkov?

Agentúra Reuters informovala, že holandská vláda rokovala o návrhu zúženia spoločného európskeho bezhraničného priestoru. Je viacero verzií, podľa britskej tlače by sa spolu s nárazníkovými krajinami mimo spoločne chráneného priestoru ocitli aj Poľsko a Slovensko. Do Čiech aj Rakúska by sme chodili cez stráženú hranicu, absolvovali by sme kontroly. Je možné, že by sme sa paradoxne veľmi rýchlo stali aj nárazníkovou krajinou plnou utečencov.

Bublina? Zhrňme si fakty. Prezident Európskej únie Donald Tusk už minulý týždeň upozorňoval na to, že Schengenu tikajú hodiny. Minister vnútra Luxemburgu, predsedajúcej krajiny EÚ, minulý týždeň povedal, že zostávajú 1 až 2 mesiace na záchranu Schengenu. Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker včera hovoril o dvojrýchlostnej únii. Holandsko, ktoré v januári preberie predsedníctvo EÚ, tento týždeň otvorene prišlo s návrhom na vytvorenie mini-Schengenu.

Opozičné strany celú situáciu zľahčujú. Prečo?

Takmer všetci politici sa počas tejto kampane a vyhranenej situácie zaradili za Ficom do zákrytu. Rezignovali na svoju základnú politickú zodpovednosť a nepostavili sa pred národ, zblbnutý ruskou propagandou, aby mu vysvetlili reálnu situáciu a pripomenuli naše ťažko vybojované miesto v Európe. Zbabelo sa schovali za Fica.

Postoj Európy k nám však je a bude logickým dôsledkom konania slovenskej politickej reprezentácie. A svoj diel viny si zrejme uvedomuje aj opozícia, keďže situáciu zľahčuje. Alebo je tu ešte druhá možnosť – nejde teraz proti Ficovi, aby mohla ísť potom s ním.

Mám vážne obavy, kam nás to všetci zatiahnu. Nie všetci podliehajú ruskej propagande, väčšina Slovákov chce zostať v Únii. Zastavme ich, preboha.

Ak sa Vám blog páči, môžete zaň zahlasovať na vybrali.sme.sk. Ďakujem.

Skryť Zatvoriť reklamu