Naši ľudia majú dôvod na obavy

Máme na Slovensku jednu z najvážnejších kríz od vzniku republiky. Európa čelí prílivu utečencov a naráža na svoje limity. Naši politici zatiaľ zlyhávajú. Treba sa báť viac utečencov, alebo neschopnosti našich politikov?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Čo sa teda v skutočnosti stalo? Na Slovensku by sme mali ubytovať pár sto ľudí. Od Rakúska si necháme kráľovsky zaplatiť za ubytovanie 500 preverených utečencov. Toto ešte nie je a nemôže byť skutočným ohrozením krajiny, hoci sa obyčajným ľuďom vôbec nečudujem, že sa do nich pomaly zakráda strach. Môže za to propaganda na internete, krčmové reči a panika, ktorá živí samu seba.

V takejto situácii ako občan, ktorý platí dane a živí politikov očakávam, že budú prví, ktorí nájdu silu a spôsob postaviť sa situácii čelom a viesť svoj národ k skutočným riešeniam. Bohužiaľ, žiadne bezbolestné a jednoduché už neexistuje.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Iste, problém svetového terorizmu slovenská vláda nevyrieši a nik normálny to od nej ani neočakáva. Žiaden terorista na Slovensko ale nepríde natlačený v dodávke plnej nešťastníkov, ktorí sa bohužiaľ už nemajú kam vrátiť. Toto treba teraz riešiť. Politici nás však strašia teroristami, aby sa vyhli tomu, čomu sa už bohužiaľ vyhnúť nedá.

Očakávam, že vláda konečne príde s riešením, ktorým zareaguje na skutočné potreby trpiacich tu a teraz. Je doslova nehorázne donekonečna omieľať, že problém vznikol za čias kolonializmu, či ho spôsobila nejaká invázia. Sú hladní a vyčerpaní dnes a minulosť na tom nič nezmení. Sú tu, v Kysuckom Novom Meste, Nových Zámkoch, pár metrov od obyvateľov Žiliny.

Skryť Vypnúť reklamu

Môže to vyzerať, že ako každý, nadávam iba na vládu. Dnešná opozícia bohužiaľ už nestojí ani za zmienku. Možno za jedinú: potichu, neradi, šemotia novinárom niečo o tom, že problémy sa majú riešiť tam, kde vznikli, teda čo najďalej od Slovenska. A čo tí, ktorí sem prídu už zajtra, lebo už dnes príšerne trpia v nejakom kamióne, čo smeruje na sever?

Mojim vzorom je v tomto Angela Merkelová. Odvážne čelí neľahkej situácii a dokonca ohrozuje vlastnú politickú budúcnosť. Koná ako skutočný štátnik. Prebrala na svoje plecia obrovskú zodpovednosť, prijíma neľahké rozhodnutia a v tejto chvíli kašle na svoje politické preferencie. Takto sa má postaviť k veci každý, kto chce mať právo nazývať sa premiérom vyspelej európskej krajiny. A my sme Európa, pán premiér. 

Eva Babitzova

Eva Babitzova

Bloger 
  • Počet článkov:  32
  •  | 
  • Páči sa:  21x

Strávila som svoj doterajší profesijný život v biznise a v médiách. Som človek, ktorého zaujíma a trápi stav sveta a krajiny, kde žijeme. www.evababitzova.skhttps://www.facebook.com/evababitzova Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu