Jednoduchá príručka ako voliť podľa zdravého rozumu

Môžeme voliť slobodne. O život ide len jednotlivým politikom. Prežili sme socializmus, mečiarizmus. A prežijeme aj to, čo ešte príde.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Voliť sa dá aj bez ohľadu na všetky vonkajšie tlaky. Jednoducho - za seba. V prvom rade hoďte za hlavu všetky teórie o prepadnutých hlasoch či dva týždne staré zmanipulované prieskumy. Je čas rozhodnúť sa slobodne. Tretina voličov aj tak ešte stále nevie, koho bude voliť.

Krok 1. – Program. Vyberte si dve-tri strany, ktoré sa najviac zhodujú s vašim pohľadom na vec. Ak nemáte chuť študovať podrobné programy, je tu volebnakalkulacka.sk.

Krok 2. – Akcieschopnosť. Zoberte do úvahy, ako sa strana správala doteraz, čo bola schopná presadiť, nechajte hovoriť jej činy. Ak je strana nová, hodnoťte výsledky, činy a dobrú povesť jej predstaviteľov.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Krok 3. – Varovné znamenia. Mocných pánov v pozadí zrejme voliť nechcete. Pozor na masívnu nadproporčnú kampaň, divné okolnosti financovania, neurčité meniace sa postoje a častú prítomnosť v TA3 (priamy záväzok Ivanovi Kmotríkovi).

Hotovo. Máte vybratú stranu a choďte voliť. Normálne, v kľude, slobodne. Podľa seba. Teória menšieho zla totiž zlo legitimizuje. Šťastnú ruku a dobré nedeľné ráno v slobodnej krajine. Stačí sa nebáť.

 Ak sa Vám blog páči, môžete zaň hlasovať na vybrali.sme.sk. Ďakujem.

Eva Babitzova

Eva Babitzova

Bloger 
  • Počet článkov:  32
  •  | 
  • Páči sa:  21x

Strávila som svoj doterajší profesijný život v biznise a v médiách. Som človek, ktorého zaujíma a trápi stav sveta a krajiny, kde žijeme. www.evababitzova.skhttps://www.facebook.com/evababitzova Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu