Na začiatok ale trochu mudrlanstky: neviete, čo je to ACTA? UTFG, alebo skúste napr http://en.wikipedia.org/wiki/Anti-Counterfeiting_Trade_Agreement. Teraz k mnou obľúbenejšiemu vysvetľovaniu: neviete, čo je to Sailor Moon Hell? Tak to si žiada dlhšie vysvetľovanie.
Začnem „oficiálnou“ časťou – aby ste spoznali Sailor Moon Hell, musíte spoznať Sailor Moon = Usagi, sladké dievča, ktoré vďaka hovoriacej mačke získa magické schopnosti a bojuje proti zloduchom túžiacim... no, oni túžia vždy po niečom zlom a škaredom, preto sú to obvykle v týchto rozprávkach zloduchovia, nie? Rozoznávame komixovú verziu, kreslenú televíznu sériu a hranú (PGSM – Pretty Guardian Sailor Moon). Prvá séria nasleduje vo všetkých troch verziách približne rovnakú príbehovú líniu – Usagi, hlavná hrdinka, sa spoznáva s mačkou a prvýkrát sa transformuje. Bojuje, stretne svoju lásku a spolubojovníčky, Sailor Mercury, Sailor Mars, Sailor Jupiter a Sailor Venus a taktiež spoznáva príbeh mesačného kráľovstva, jeho zániku a hlavnú rivalku, kráľovnu Beryl. Hraná verzia má od kreslenej a komixovej pár dejových rozdielov, ale nebudem robiť spoilery – to niekedy inokedy.
Ako fanda tejto rozprávky (čo už, som decko, zvykajte si) som chodil často po youtube a hľadal som rôzne fan arts – či už amatérsky urobené videoklipy, alebo upravené, či úplne nové transformačné sekvencie, prípadne... no, čo sa nájde. Raz som tiež tak brúzdal a našiel Sailor Moon Hell. Perfekcionisti, ktorí toto čítate, pre vás to bude znamenať len zostrihaná hraná verzia Sailor Moon s „inými titulkami“. Pre mňa je to umenie. No dobre, nie štandardné umenie, skôr umenie pre srandu. Nič tak neosvieži ľudského ducha ako počuť Sailor Penis, ktorá ochorie na Super AIDS, či výkriky Ami – Sailor Mercury o tom, ako sa zabije, pretože jej otec sa dal preoperovať na ženu. A ak vám nestačí toto, potom bude pre vás isto to pravé kráľovná Beryl, ktorá sa každú chvíľu dohaduje so svojimi lokajmi na sexe, či spevácke výkony o interrupcii. A čo má vlastne Sailor Moon Hell spoločné s ACTA, či softvérovým pirátstvom? Ľahká odpoveď – Sailor Moon Hell je predsa produkt softvérového pirátstva, rovnako ako nemalé množstvo fan artu. Že je možné vytvoriť fan art bez softvérového pirátstva? Áno, technicky to možné je... a tak to aj vyzerá. „Kopírovanie zabíja hudbu“? Tak sa ukazuje, že boj proti softvérovému pirátstvu zabíja fan umenie. Tak kde je vlastne ten stred prijateľný pre obe strany?