SMER a.s. alebo SMER- sociálna demagógia

Vladimír Mečiar raz povedal jednu vetu :"Politiku Smeru budú ovplyvňovať miliardári z ekonomického prostredia strany, lebo jedna vec je, čo politik hovorí, a druhá čo mu miliardári dovolia." Prvá vláda R. Fica nás o tom len presvedčila a s druhou, to žiaľbohu nevyzerá o nič lepšie...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (44)

V momente ako bola vymenovaná nová vláda sa objavili otázky, prečo keď Fico vraví o zmene systému a zmene správania, tak sú v nej ministri, ktorí majú za svoje predošlé ministrovanie za sebou obrovské prešľapy. Myslím, že v nej nie sú preto čo dobré urobili ale sú v nej práve preto čo spravili. A v neposlednej rade preto, koho majú za sebou. Nie je pochýb o tom, že práve pre týchto "utajených" sponzorov SMERu sú tam ministri ako Ján Počiatek, Ľubomír Vážny, Ľubomír Jahnátek, Róbert Kaliňák či MIroslav Lajčák. Všetci títo menovaní majú za sebou obrovské kauzy, ktoré ich diskriminujú znova vykonávať ich funkciu. Avšak majú za sebou aj ľudí ako Juraj Široký, Vladimír Poór, Patrik Tkáč či Fedor Flašík. Preto sa treba naozaj zodpovedne zamyslieť nad tým, či je SMER-SD naozaj strana alebo (aj keď trošku pritiahnuté za uši) akciová spoločnosť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na jednej strane možno Robert Fico naozaj chce, robiť slušnú politiku, ale má viacero problémov. Teraz neprichádza, keď je kasa plná, čiže nemôže ľuďom rozdávať dávky a robiť naozaj sociálnu politiku a ešte má za sebou mnoho sponzorov, ktorí sú budú nárokovať na mýtne tendre, PPP projekty, monacké jachty či mnoho iných, ďalších káuz. Roberta Fica tieto skutočnosti diskriminujú robiť slušnú politiku, o ktorú sa pokúšala minulá vláda Ivety Radičovej. V druhom Ficovom kabinete sú tri skupiny ministrov - politici z vedenia strany, kompetentní technokrati a nominanti sponzorov. Žiaľ tých nominantov je najviac, a tu je jasne vidieť ako je Fico závislý na jeho akcionároch.

Skryť Vypnúť reklamu

Igor Matovič raz napísal: Fico nie je GORILA, Fico je totižto kráľ goríl, Fico je KING KONG. A my teda všetci rozumní, s ním musíme len súhlasiť. Lenže na Slovensku je viac ako milión ľudí, ktorí Ficovi veria a my to musíme zmeniť, musíme ľuďom ukázať, všetko zlé čo Fico a jeho akcionári budú robiť. Verím, že sa nám to podarí!

Adam Bajo

Adam Bajo

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študent, ktorého trápi veľa vecí avšak niektoré ho aj tešia. Potrebujeme zmenu v myslení a budem rád ak Vám svojím blogom odprezentujem to, čo ma trápi. Zoznam autorových rubrík:  PolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu