Divoké obdobie mečiarizmu je späť?

Písmo: A- | A+

Pozrel som si správy jednej z komečných televízií a po jednej z reportáží my zostal na perách len povzdych ktorý je aj nadpisom článku. Už dávno viem, že Fico nieje o nič lepší ako Mečiar no toto je viac ako čo som si dokázal predstaviť. Za firemné uvery v komerčných bankách sa zaručí štát.

   Ide "len" o úvery do 340.000 € no pripravuje sa aj 50% ručenie na úvery do 1.000.000 €. Podmienky? jednoduché. Mať do 250 zamestnancov, podnikať viac ako rok, nemať dlhy voči štátu ani bankám a zisk do 33 mil. €.  Práve takéto štátne záruky však zľahčujú získanie úverov natoľko, že ho dostane prakticky ktokoľvek kto oň požiada a splní minimálne požiadavky. Pre podvodníkov preto nastáva zlaté obdobie.

   Toto riešenie celkom isto pomôže zopár firmám no mám pocit, že oveľa skôr pomôže zabezpečiť celkom slušnú kopu podvodníkov za ktorých splátky úverov budeme platiť mi všetci z našich daní. Toto momentálne nikoho nezaujíma. Keď zaujímať začne bude už pravdepodobne neskoro. To však už pravdepodobne nebude pri moci súčasná vládna koalícia a preto ich to absolútne trápiť nemusí. 

   Ja by som však chcel v tejto krajine žiť ešte dosť dlho ak to bude možné a nerád by som aby naša krajina o päť rokov potrebovala opatrenia ako dnes Maďarsko ktoré premier tak rád uvádza ako najhorší príklad. Ak sa však veci nezmenia bude to tak musieť dopadnúť. Pravdepodobne bude musieť prísť opäť vláda s radou opatrení ktoré zase zabezpečia dostatok zdrojov pre nasledujúcich sociálnych demokratov, pretože podľa podpory súčasnej vlády  minimálne skupina ktorá vládu podporuje ešte zďaleka nieje pripravená na demokraciu v pravom slova zmysle.

Skryť Zatvoriť reklamu