Vôbec to ale neznie tak svetovo ak sa tak vyjadrí minister zdravotníctva potom ako mu redaktor povie že je niečo ako povinné poisťovanie časti obyvateľstva v štátnych zdravotných poisťovniach, rozpore s rozhodnutím Protimonopolného úradu. Úradu, ktorý vláda využila na zrušenie privatizácie bratislavského letiska. To potom súčasný vraj sociálny nádych vlády prechádza do ťažko komunistického charakteru.
Až tak ma to neprekvapuje, veď u premiéra bolo smerovanie úplne jasné, ale teraz sa náznaky začínajú prejavovať ako krutá realita. Začalo sa to návštevami súdruhov za hranicami. Neviem si spomenúť na krajinu kde bol náš pán premiér na návšteve a tam nevládol v súčasnosti diktátorský režim alebo režim komunistický alebo jednoducho oboje.
Pokračovalo to ohrozením zamestnávateľov ale aj pracovných miest zvláštnym, s kľudným svedomím možno nazvať aj divným, Zákonníkom práce. Aj to že strana Smer dala Zákonník na pripomienkovanie širokej verejnosti aj s tým dodatkom, že pripomienky sa nemajú zasielať príslušnému úradu, či ministerstvu ale priamo do centrály Ficovho Smeru. Začína to pripomínať obdobie pred revolúciou keď sa o všetkom rozhodlo v centrále jednej strany asi všetci vieme ktorej.
Ďalšou drobnosťou je moc ktorú sa snaží vrátiť odborom. Dohoda s odbormi môže byť ďalším ohrozením konkurencieschopnosti na európskom trhu. Prečo by mali firmy platiť odborovým predákom, ktorí v podstate robia alebo vlastne nerobia nič. Dať odborom do ruky moc zastaviť výrobu je tiež nereálne, ktorý zamestnávateľ to povolí?
Ale späť k zdravotníctvu, je predsa zlé ak spravíme niečo za cenu že to nebude správne len preto, že sme to sľúbili. A to sa práve snažia presadiť. Nehovoriac len o obmedzení občianskych slobôd a hospodárskej súťaže tie sú takmer zanedbateľné v porovnaní s ohrozením zdravia pacientov. Veď poistenci v poisťovniach so 100 percentnou účasťou štátu majú už teraz u všetkých lekárov niekoľkonásobne dlhšie čakacie doby ako v poistenci poistení v súkromných poisťovniach. A to sa znásobením počtu ich poistencov radikálne zvýši.
A čo je teda ten verejný záujem? Mám pocit že sa tu hľadí na záujmy všetkých len nie dotknutej verejnosti
12. mar 2007 o 12:33
Páči sa: 0x
Prečítané: 784x
Verejný záujem je dôležitejší ako hospodárska súťaž?
Ono to znie úplne úžasne keď to zaznie ako osamotené vyhlásenie, v rámci demokratickej krajiny pretože poukazuje na to že aj napriek silnému kapitalistickému vplyvu sa štát pokúša chrániť verejný záujem svojich občanov.
Písmo:
A-
|
A+
Diskusia
(18)