Za problémy Rómov si nesú vinu oni sami

Písmo: A- | A+

Vážne si vyprosím aby majoritu, ktorej súčasťou som aj ja, niekto obvinil z toho, že práve ona a jej správanie sa je príčinou nezačlenenia sa Cigánskej minority do spoločnosti. Podľa mňa sú dôvodom hlavne Cigáni a aktivisti ako autor pôvodného článku , ktorí im veľmi radi vysvetlia čo sú ich práva ale zabudnú im vysvetliť, že majú aj povinnosti.

Na začiatku radšej hneď vysvetlím, aby nevzniklo nedorozumenie, nechcem aby došlo k asimilácii to predsa v dnešnej multikulturálnej Európe nemôže byť cieľom. Je však jednoznačné , že ak problém práve tejto minority nezačneme riešiť, ak teda ešte nieje neskoro, prerastie nám cez hlavu. Rastie totiž exponenciálne zarovno s počtom Cigánov.

Z článku vyplýva, že za krádeže za ničenie bytov ktoré dostali, za slabú alebo dokonca žiadnu hygienu cigánskej komunity môžeme mi, majorita pretože ich nedokážeme alebo nechceme pochopiť. No dobre, to je jeden pohľad. Nesúhlasím ale akceptujem iný názor na vec. Podľa môjho názoru však sú to práve oni, ktorí nieže nedokážu jednoducho nechcú pochopiť pravidlá hry. Od 50tych rokov keď ich donútili žiť na jednom mieste bolo dosť času, aby si zvykli že ak chcú niečo mať musia pracovať, nesmú si to zničiť.

Keď si zničím byt ktorý vlastním, väčšina Cigánov býva v bytoch prenajatých od mesta alebo v drevených búdach v osadách, dostanem aj ja nové ubytovanie? Celkom určite nie. Na pravidlá si vraj nevedia zvyknúť ale na nové autá, satelity, LCD televízory a iné vymoženosti doby celkom ľahunko. Ako aj na to že robiť nemusia veď na ich sociálne dávky a detské prídavky si to predsa odrobí člen majority. Hlavne, že podľa pána Gábora majorita môže za to aký sú.

Majorita môže za jednu jedinú aj keď dosť podstatnú vec. Dovolí svojim voleným zástupcom aby namiesto radikálneho priškrtenia dávok a sociálnej pomoci pre túto neprispôsobivú menšinu robila praví opak. Samozrejme si uvedomujem, že balík peňazí na menšiny z EU je obrovským lákadlom pre všetkých čo si z neho dokážu odkrojiť aspoň kúsok. Je to však veľmi krátkozraké pretože za je načase problémy skutočne riešiť nielen cigánov dotovať aby boli ticho.

Nás označujú za rasistov pritom obrovské množstvo z nich sú brutálne zvieratá (a to sa ešte ospravedlňujem zvieratám ale iné prirovnanie ma nenapadlo). Najradikálnejším prípadom súčasnosti je ten z Maďarska. Rumunský reprezentant v hádzanej Cozma musel zomrieť len preto, že sa zabával na mieste kam sa nahrnula partia asi 15tich cigánov  a keď chceli odísť bez platenia a navyše obťažovali čašníčku Cozma sa jej zastal a bránil ju. Skončil s prebodnutým srdcom.

Aj v tejto minorite sa však nachádzajú taký ktorých sa tento článok netýka. Pracujú, žijú klasickým rodinným životom podobným tomu nášmu, možno aj dodržiavajú svoje tradície. Nikomu alebo aspoň väčšine neprekáža, že sú iný, majú inú farbu pleti. Tak tých sa tento článok netýkal vôbec.

Skryť Zatvoriť reklamu