Známkovali SME nemocnice alebo Nemocnica v strede mesta

Písmo: A- | A+

Konečne zverejnené, konečne je to aj na papieri (no na internete určite).  Komárňanská nemocnica presnejšie nemocnica Forlife n. o. Komárno je to najhoršie čo na Slovensku podla hodnotenia pacientov máme a to máme nemocníc skutočne dosť. Nie nadarmo sa u nás traduje, že radšej vydržať o pol hodinu bolesti  viac a nechať sa odviesť do Nových Zámkov (hodnotenie 68) alebo radšej umrieť skôr ako sa dostanete do komárňanskej nemocnice.

   Vďaka bohu už dávno som nemal tú poctu odskúšať si to. Napriek tomu, že správa o hodnotení tvrdí, že to čo pacienti hodnotia ako celok sa skladá prevažne z hodnotenia práce lekárov a zdravotných sestier. Netvrdím, že to tak nieje. Samozrejme, to je to čo nielen pacient ale aj návštevník vníma najcitlivejšie. Je to ale dosť krátkozraké, pretože za tým všetkým je toho podstatne viac.

   Samozrejme peniaze. Peniaze ako hybná sila všetkého. V zdravotníctve je ich skutočne málo a mzdy sú naozaj neprimerané všade. Ak vám však zriaďovateľ siahne aj na to málo ani vám sa nebude chcieť robiť ani vtedy keď svoju prácu beriete nielen ako zamestnanie ale aj ako poslanie. A tu ide o prípad dosť konkrétny keď sa Forlife rozhodol okrem základného platu obmedziť zdravotným sestrám všetky príplatky. Prečo sa neozvali? Vy by ste sa ozvali keby sa vám vyhrážali okamžitou výpoveďou?

   O stave samotnej nemocnice radšej pomlčím. V nemocnici na okraji mesta (tej prvej, originálnej) mali možno lepšie vybavenie ako je to s ktorým dnes chcú aby naši lekári pracovali a zachraňovali životy. Ale to nevadí takéto hodnotenie síce nemocnici nepolepší, práve naopak. Aj tí čo ešte skúšali veriť pochopia že to bol zbytočné. Pre niekoho to však dobré bude.

   Dobré to je a hlavne bude pre vedenie Forlife a vedenie mesta Komárno. Veď s najhoršou nemocnicou časom prestanú uzatvárať zmluvy poisťovne a môžu tak krásne pustiť nemocnicu na šikmú plochu krachu. Neziskovka sa zmení na akciovku a na základoch nemocničnej infraštruktúry vznikne v lepšom prípade súkromná nemocnica. To by bol ten menší problém pre mňa rád si zaplatím kvalitnú zdravotnú starostlivosť, čo však to množstvo ľudí ktorí si to dovoliť nemôžu?

   Pravdepodobná je však tá horšia možnosť, teda že nemocnica zanikne a mesto a neziskovka Forlife predajú lukratívne pozemky a budovy pod rúškom konkurzu spriateleným firmám a osobám. Taký pokus tu už aj bol.

   Hodnotenie spochybňovať nebudem, je to bohužiaľ krutá pravda no pre niektorých to bude možno o kúsok jasnejšie prečo to tak je. Ďakujeme pán primátor MUDr. Bastrnák.

Skryť Zatvoriť reklamu