Futbal a politika

Písmo: A- | A+

Či bol zásah opodstatnený, bude ešte dlho polemikou. Skutočnú pravdu vedia len zasahujúci policajti a fanúšikovia ktorí zásahu  čelili. Je  úplne jedno či o tom hovorí minister vnútra, prezident s prekríženými rukami  alebo  podpredseda SMK  pán  Berényi. Je  vlastne  úplne jedno  čo hovoria. Celé  to bolo divadlo slúžiace na eskaláciu slovenskom-maďarských vzťahov.

Už celé týždne trvali prípravy fanklubov na túto "spoločnú" akciu. Ktorá zo strán prejavila silnejšiu iniciatívu je nepodstatné policajný zásah je neodškriepitelný. Je mi skutočne lúto zranených ktorých udupal dav jedno je však isté, bez vetra sa ani lístok nepohne. Kto sledoval zápas naživo sam si mohol všimnúť, že od začiatku fans zo sektora domácich slovne provokovali a urážali policajtov. Podla jedného z vysvetlení však zákrok vyvolal fyzický útok na preskupujúcich sa policajtov na pre kamery neviditelnom mieste.

Môj osobný pocit je však ten, že tí čo dostali skutočne bitku od policajtov si ju zaslúžili. Je jedno či ide o slovanistov alebo fanúšikov DAC-u a to ani nehovorím o tvrdom jadre fans maďarskej ligy, ktorí prišli len provokovať.Za najsmutnejšie na celom považujem však dohru v rovine politickej keď jedna časť obviňuje policajtov a tá druhá časť len provokácie maďarov.

Čo tak spoločne odsúdiť akýkolvek radikalizmus na štadiónoch. Čo tak ostrejšie vystúpiť proti chuligánom, napríklad zákazom prístupu na štadión ako je to v Anglicku? To by sa však SFZ musel spmätať, pán Laurinec odstúpiť a nové vedenie by nesmelo mať rozpaky použiť všetky spôsoby na zabezpečenie kultúrnosti športových podujatí. Muselo by prísť k opatreniam ako prísne (hovorím prísne nie smiešne ako je to dnes) pokuty za zlyhanie, zákaz prístupu fanúšikov na štadión hoci aj do konca sezóny ak ide o hrube porušenie pravidiel organizácie ako to bolo tentokrát.

A hlavne by sme mali prestať vyťahovať maďarskú kartu  pri každom šuchnutí lístia na juhu Slovenska, a ako povedal aj maďarský premier Gyurcsány,nedovolme aby dejiny slovensko - maďarských vzťahov písali radikáli a nacinalisti.

Skryť Zatvoriť reklamu