Nekorektný článok o rómskej problematike

Písmo: A- | A+

Páči sa mi médiami čoraz častejšie označovanie neprispôsobivej, z drvivej väčšiny cigánskej skupiny obyvateľstva korektným slovom „osadníci“. Toľko však o korektnosti tohto článku. Všetko čo nasleduje ďalej bude vrcholne subjektívne, politicky nekorektné, možno až rasistické. Preto je pokračovanie len pre silné žalúdky a celkom určite nie pre členov hnutia Ľudia proti rasizmu. Čítanie na vlastnú zodpovednosť.

Presne tak ako na vlastnú zodpovednosť musí človek čítať sledovať média aby zbytočne nezaťažoval svoj organizmus dvíhaním krvného tlaku. Od všadiaľ človek počúva totiž len kde sa aké byty stavajú pre neprispôsobivých, ktoré mesto im dá aké náhradné ubytovanie za nimi zdevastované byty. Stačí si pozrieť SME, článok o stavbe kontajnerového bývania pre ex-Luníkáčov, OK dá sa prehltnúť mali by to byť len tí čo platili, ale kto to zaručí?

Lokalita Angi mlyn pri Michalovciach, stavebník sa sťažuje že na stavbe bytov pre Rómov z tejto lokality im už 4. raz povytŕhali zo steny spod omietky elektrické vedenia a pravidelne kradnú všetko ešte aj to čo je priskrutkované. Myslím že je načase si uvedomiť, že naše dane v obciach a mestách sú určené primárne pre rozvoj, aby naše deti mali byť na čo hrdé a mali kde žiť a nie na bandu príživníkov ktorí si nevážia nič ale hlavne nie to čo dostávajú zadarmo.

Keď už sme pri slovíčku zadarmo, jedno slovenské mesto (nemôžem si spomenúť ktoré) sa rozhodlo urobiť upratovanie v osade pretože sa boja žltačky a iných chorôb. Mal by proti tomu niekto niečo keby tam išli zamestnanci z VPP, urobili poriadok, odviezli bodrel a ich mzdy by sa potom strhli z dávok obyvateľov osady? Teda okrem samotných Rómov ale tých by som sa ani nepýtal, len by im mesto strhlo x euro za upratovacie služby.

Nebudem tvrdiť, že neexistujú poriadny Rómovia, sám takých poznám a vychádzam s nimi veľmi dobre, to čo sa však deje je už naozaj neuveriteľné. Neriešenie rómskej problematiky, zákony ktoré sú na rómov krátke, zneužívanie detí na trestné činy, drogy, alkohol (toto bohužiaľ existuje aj v majoritnej spoločnosti) a napriek tomu im dávame nové peniaze, staviame nové byty namiesto nimi zničených. Čuduje sa potom niekto ak Kotleba získa 10% vo voľbách do VÚC? Buďme radi ak sa mu to nepodarí s vlastnou stranou aj v budúcich, tak ako sa to s vysokou pravdepodobnosťou podarí strane Jobbik v Maďarsku.

Skryť Zatvoriť reklamu