Pijem zdravú vodu, nápoj z vodovodu…

Písmo: A- | A+

Chytľavá, pre mnohých už uši trhajúca pesnička z reklamy Ministerstva životného prostredia na našu úžasne perfektnú vodu priamo z vodovodu sa zmenou slovíčka, rovnako ako nepriamou zmenou zákona môže zmeniť na z vtipnej na veľmi smutnú.

Niesom zanieteným ochrancom prírody, ani aktivistom Greenpeace, som len obyčajný človiečik tak trocha sa strachujúci o jedno z najväčších prírodných bohatstiev budúcnosti, ktorého máme našťastie dostatok. Dostali sme do daru obrovskú zásobáreň pitnej vody, tej ktorej môže byť na zemi čoskoro nedostatok. Naša vláda chce práve tento zdroj bohatstva svojím neodborným zásahom minimálne teoreticky ohroziť. A to celé nepriamou zmenou zákona pekne veľkou okľukou, len aby to bolo čo najjednoduchšie.

Áno, ohroziť pretože ekologické katastrofy sa stávajú aj pri maximálnej snahe o opatrnosť. . Nepochybujem o potrebe prepojenia ropovodu s Rakúskom ani o potrebe postaviť na rakúskom území ďalší zásobník pre potreby Slovenska. Pochybujem však o trase ktorá je vytýčená. Skutočným dôvodom je pravdepodobne tlak Rakúska na začatie výstavby a tým aj obmedzenie času na vytýčenie novej, možno dlhšej a drahšej, no z hľadiska ekológie a hlavne budúcnosti zdrojov našej pitnej vody určite rozumnejšej.

Už nestačí že kričia ekológovia, je načase aby sme kričali všetci, veď ohrozujú naše prírodné bohatstvo a naše prioritné záujmy medzi ktoré čistá voda určite patrí. Ak sa neozveme môže sa nám stať, že sa pesnička skutočne zmení. A potom si môžeme už len spievať....

 

Pijem zdravú vodu, priamo z ropovodu...

Skryť Zatvoriť reklamu