Z premiera Fica sa stáva politik (človek)!

Písmo: A- | A+

Nikdy som neveril že to raz poviem či napíšem ale je to tak. Muselo stáť veľa úsilia a pravdepodobne veľkú skupinu imagemakerov a politických poradcov (ktovie koľko ich prežilo a kde sú pochovaný čo to nezvládli) ale celkom sa to podarilo a dúfam že to nieje len krátkodobý výsledok.

S obavami som pozeral tlačovú besedu premiera po návrate z rokovaní v Rusku a Ukrajine o dodávkach plynu pre naše malé v kríze sa zmietajúce Slovensko. Jeho rozhodné vystupovanie voči predstaviteľom oboch zainteresovaných strán konfliktu bolo prekvapivé (hlavne voči predstaviteľom Ruska). Viem že táto rozhodnosť nemusí mať vôbec žiadny vplyv na udalosti, je to však niečo čo je možné od uvedomelého politika očakávať.

Aj samotná tlačová beseda bola až zvláštne vecná a rozumná (teda v porovnaní s predchádzajúcimi). Odmietanie špekulácií o dôvodoch krízy aj keď naznačil že ide o takmer výlučne politickú krízu (to SME tušili :-) ) oboznámenie s poskytnutými alternatívami a korektné odpovede na otázky novinárov, ako by nášho súdruha premiera niekde počas tej cesty (najskôr ešte pred odletom) vymenili za iného človeka.

Musím uznať, že absolútne neuznávam vnútroštátnu politiku premiera a nestotožňujem sa s jeho názormi človek by však nemal byť jednostranne a negativisticky zameraný voči všetkému čo povie a bez rozmýšľania kritizovať všetko čo sa jeho pričinením (veď nič nerobí sám) stane.

P.S. : Jediným čudným bodom tlačovky bol podla mňa absolútne nesústredený Eugen Korda (vyzeral ako by ho vytiahli z postele alebo rovno z baru po 5 hodinách intenzívnej spoločenskej „zábavy“) ktorý sa tváril že sa pýta len preto aby sa nepovedalo že je ticho, navyše položil otázku ktorá už predtým odznela....

Skryť Zatvoriť reklamu