Za cenu tých cigariet by malďalšie 4, 324 324 litra mlieka (a nevyzeral na to, že tie cigy kupuje niekomuinému ako sebe). Už chápete?! Ten človek má peniaze a on uprednostní cigarety,ktoré škodia jemu, aj tomu dieťaťu, namiesto toho, aby kúpil mlieko pre celúrodinu (a koľko pozitív má taký pohár mlieka denne na človeka, a dieťa vovývoji zvlášť, snáď menovať nemusím).
Chápem, že o škodlivosticigariet bolo už toľko popísané, že ochranári lesa by sa mohli sťažovať naaktivistov v boji proti fajčeniu, že množstvom svojich letákov STOPFAJČENIU! ničia naše lesy... A zrejme celkom zbytočne. Fajčiarov pribúda,hoci ich paradoxne každoročne viac a viac zomrie- a to v skoršomveku. U detí sa z príležitostnej „frajerskej" cigaretky stávazávislosť ešte pred dovŕšením plnoletosti.
Ale toto sú podľa mňa kecy. Bežnáosveta dnes už nepomáha a stalo sa z nej klišé. Tabakové koncernymajú prachy, moc a ľudí s dokonalými presvedčovacími schopnosťami.Veď len taký Joe Camel- ten spolu s chlapíkmi z Marlboroa fešandami z Virginia Slims doviedol koncom minulého storočiak závislosti na tabaku toľko teenagerov, že by sa za to skutočne nemuselhanbiť. Tu treba mať individuálny prístup- každý sa musí zamyslieť sám nadsebou, čo mu je prednejšie a nie naprázdno „hltať" slogany z telkya novín. Lebo inak nás čaká dosť... „zadymená" budúcnosť. Už v roku1946 George Bernard Shaw povedal: „V celom svojom živote som nikdy nefajčil a tešímsa na čas, keď svet bude so začudovaním a znechutením hľadieť na tentozvrátený a škodlivý návyk." Nuž, za päťdesiat rokov sme sa ďalekonepohli...