A prirodzene Američania sú v tomto filme najšťastnejší, najšikovnejší a najúspešnejší. Všetci vďaka eBay zbohatli a teraz len nakupujú a predávajú a nakupujú a predávajú a...
Niet šťastnejších ľudí na svete. Najlepšia bola bacuľatá Američanka, ktorá sa v priamom prenose od šťastia rozplakala, keď želala firme eBay veľa šťastia k desiatym narodeninám (internetový aukčný dom, alebo aj blšák, ako ho volajú Nemci, bol založený v roku 1995 Pierrom Omidyarom a dnes ho využíva viac ako 150 miliónov ľudí na celom svete).
Dobre sa, samozrejme, majú najmä tí, čo sú pri koryte. Jim Griffith, alebo aj Uncle Griff vymýva americké mozgy cez svoju eBay Radio Show alebo eBay Live. Napísal dokonca aj eBay bibliu.
K ďalším šťastlivcom patria aj tzv. Powersellers, ktorí nakupujú veci od bežných ľudí a cez eBay ich predávajú. Vtip je samozrejme v tom, že na tom slušne zarobia. Ako príklad vo filme slúžia obyvatelia malej mexickej dedinky. Ručne vyrábajú vázy, ktoré od nich powerseller kúpi a cez eBay predá. Cena nezodpovedá skutočnej hodnote a drine, teda tento „obchodný vzťah“ nemá od zdierania ďaleko. Dedinčania však nemajú zavedený ešte ani telefón, o internete nehovoriac, preto sa na powersellera musia spoliehať.
Podobný problém ako Mexičania má aj jeden Ír. Cez eBay by rád predával svoje skice a kresby lodí, ktoré boli podľa môjho názoru skutočne dobré. Nikdy by však za ne nedostal toľko, na koľko si svoju prácu naozaj cení.
Film ďalej vtipne a zároveň veľmi realisticky zobrazuje život nemeckej rodiny, ktorá si od eBay sľubuje možnosť uživiť sa.
To, že ani eBay však nie je všemohúci monopol, dokazuje konkurencia v podobe podobného servera alibaba.com. Za ním stojí Jack Ma, ktorý je presvedčený, že on je ten vyvolený, ktorý má za úlohu tromfnúť eBay na svetovom trhu. Faktom je, že z Číny a pomaly aj Japonska sa eBay postupne musí stiahnuť. Film sa oplatí skutočne vidieť. Celý vtip je v tom, že na začiatku mal jeden chlap nápad ako zbohatnúť, čo sa mu aj podarilo a zvyšok ľudstva má buď šťastie, alebo aj nie...