Žilinská cesta k úspechu a miliónom

Dokázali to! Tretí slovenský klub v histórii, ktorý sa dostal medzi európsku klubovú elitu. Po prvom zápase na Malte by to asi povedalo málo ľudí. Priznám sa, že aj ja som bol skeptický, ale veril som, že Žilina svoj potenciál nakoniec využije a stalo sa! Možno niektorí tvrdia, že to je náhoda a šťastie. Tí, ktorí trošku futbalu rozumejú, vedia, že to tak nie je. Čo stojí za žilinským zápisom do histórie?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (14)

Futbalová Žilina je v slovenských lesoch a hájoch svetlým zjavom a príkladom. Pritom to nebol klub, ktorý patril odjakživa k našej elite, skôr patril k normálnemu priemeru našej ligy. Avšak toto platilo možno pred 10 - 15 rokmi. Viem, že peniaze sú veľmi dôležité, aby klub mohol napredovať, to áno, ale v Žiline pochopili aj ďalšiu ešte závažnejšiu vec. Tou vecou bolo, že treba byť trpezlivý a treba dôverovať nastúpenej ceste, ktorou sa mužstvo a celý klub vydal. Áno, tvrdím, že Žiline vyhrala 5 slovenských titulov, a nakoniec aj včerajší postup do hlavnej fázy LM, trpezlivosť a koncepčná práca. Zápasy sa totiž vyhrávajú aj včelou prácou klubových zametnancov a výkony na ihrisku sú len vrcholom ľadovca. Na ihrisku sa vlastne ukazuje, v akom prostredí a atmosféte robí futbal. To, že v Žiline sa futbal robí poctivo, o tom už asi nepochybuje hádam nik. Už minulý rok sa Žilinčania dostali do skupiny EL UEFA, a to tiež nie je v našich podmienkach niečo, čo by sa opakovalo každý rok. Avšak dlhoročná práca bola korunovaná až včera večer postupom do LM. V Žiline sa môžu tešiť na skutočných klubových gigantov, bude to sviatok. Žilinský klub predbehol všetkých svojich konkurentov či na poli futbalovom, či na poli manažérskom. Myslím si, že Šošoni utiekli aj českým mužstvám. Najlepšie to je vidieť v priamej konfrontácií. Toto porovnanie vyšlo v oboch stretnutiach pre slovenské mužstvo. Futbalovo bola Žilina kvalitnejšia, modernejšia a priklonilo sa k nej aj šťastie. Kde bol vidieť manažérsky rozdiel? Spod Dubňa odišiel Lietava a prišiel gambísky strelec Ceesay. Sparte sa hlúpo vykartičkoval Matějovský, na jeho miesto prišiel narýchlo Vachoušek. Keď teda porovnám týchto dvoch hráčov, Vachoušek bol iba priemernou súčasťou svojho mužstva, zato Ceesay bol tým hráčom ktorý urobil zsadný rozdiel medzi mužstvami. Tomu hovorím posila! To, že Sparta mala problémy so zložením mužstva. je problémom Sparty a jej disciplíny. Šošoni to len rozumne a vyspelo využili. Každý mohol vidieť, že Žilina už je klubom európskych rozmerov. Nie som fanúšikom MŠK, ale tento úspech jej skutočne prajem, pretože ukázala všetkým, ktorí robia na Slovensku šport, nielen futbal, že aj u nás sa dá dosiahnuť športový a v neposlednom rade aj ekonomický úspech. Budem dúfať a verím, že Žilina bude dôstojne reprezentovať nielen svoj, ale aj slovenský futbal.

Michal Bardáč

Michal Bardáč

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študent žurnalistiky na UKF Nitra ( 2. ročník ) Zoznam autorových rubrík:  ŠportVerejné dianieNáboženstvo a psychológiaNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu