Vraždiaci komunizmus v Číne

Písmo: A- | A+

V Číne už 30 rokov platí politika jedného dieťaťa. Na otázku, že či stačí iba jedno dieťa, môžeme komunistom v Číne odpovedať, že nestačí! Čo dosiahla táto komunistická politika jedného dieťaťa v tejto ázijskej krajine? Prinieslo to nespočetné množstvo potratov, sterilizácií, ženských samovrážd, obchod s ľuďmi a iné sociálne či ekonomické problémy.

Hrôzostrašné potraty niekoľko dní pred pôrodom

Len pred dvoma týždňami svetové média zverejnili ďalší strašný prípad. Do domu 36-ročnej Siao Ai-jing nečakane vstúpili neznámi ľudia. Išlo o pracovníkov Úradu plánovaného rodičovstva. Budúcu mamičku v ôsmom mesiaci tehotenstva začali sácať a kopať do brucha. Neskôr ju odvliekli do nemocnice, kde jej bola nedobrovoľne vpichnutá injekcia na usmrtenie plodu. Siao porodila mŕtvy plod o štyri dni neskôr. „Mala som dieťa. Cítila som jeho pohyb vo mne. Viete si predstaviť ako sa teraz cítim?" pýta sa nešťastná matka. Dôvodom jej násilného potratu bolo porušenie politiky jedného dieťaťa. Siao Ai-jing a jej manžel Luo Jan-čchuan už totiž majú jednu 10-ročnú dcéru. „Bola nadšená, že bude mať bračeka alebo sestričku. Neviem, ako jej vysvetlím, čo sa stalo,"hovorí Luo.

Luo sa obrátil na políciu, ktorá tvrdí, že tento problém nespadá do ich právomoci. Právnici im vraj nemôžu pomôcť a miestne média udalosť nechcú zverejniť.

Nebol to iba jediný prípad. V krajine sa tak každoročne vykoná asi 13 miliónov potratov.

Napr. v  roku 2008 sa rozhodlo o osude tretieho dieťaťa čínskej speváčky Arzigul Tursun. Vďaka celosvetovým ohlasom dostalo od čínskych štátnych úradníkov napokon povolenie prísť na svet. Predtým však zdravotná sestra ženského oddelenia v Yiningskej nemocnici Watergate Hospital, ktorá čakala na konečné rozhodnutie v kauze Arzigul Tursunovej opisovala postup núteného potratu: „Najprv jej dáme injekciu. Pocíti bolesť v oblasti brucha a dieťa vyjde von samo."

Nie sú to len tieto prípady, ale obrovské množstvo vrážd nenarodených detí.

 

Aká je tam bežná prax?


Po odmietnutí príkazu ísť na potrat prídu do vlastného domu matky úradníci a odvedú ju do nemocnice, kde zabijú nenarodené dieťa. Za nedodržanie pravidiel politiky jedného dieťaťa hrozí manželským párom finančná pokuta vo výške 45 tisíc jenov (v prepočte asi 158 tisíc korún), strata zamestnania. Vyhrážky boli aj o zhabaní majetku.

Zverejnenie čínskej vlády je také, že politikou predišli narodeniu 400 miliónov detí. Toto zasahovanie spôsobilo vážne problémy. Keďže rodičia v Číne preferujú synov, po vykonaní ultrazvuku a zistení pohlavia dieťatka rozhodujú o jeho ďalšom osude. Často v jeho neprospech. Niekoľko miliónov Číňanov sa nebude môcť oženiť, lebo niet toľko žien. Tento akútny nedostatok žien sa začal "riešiť" aj rozšírením obchodu so ženami a ich nelegálnym dovážaním z okolitých krajiín s účelom nútenej práce, manželstva a sexuálneho otroctva.

Ďalej Svetová zdravotnícka organizácia informuje, že samovraždu denne spácha viac ako 500 žien. Mnohí hovoria, že príčinou je  nadiktované podmienky rodičovstva.

Toto veľké zlo je spôsobené komunistami a ich politike jedného dieťaťa. Veľmi sa čudujem, že ešte dnes sa nájdu ľudia, ktorí volia komunistické strany.

...už aby ten nenormálny, neľudský, krutý a vraždiaci komunizmus v Číne a na celom svete  raz a navždy skončil!...

----------------------

Zdroje:

http://www.allgirlsallowed.org/pregnant-woman-beaten-chinese-officials-8-month-old-aborted

http://www.postoy.sk/politika_jedneho_dietata_cina

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1322601/China-forces-woman-abortion-EIGHT-months-breaching-child-policy.html

http://www.postoy.sk/tvoje_dieta_nasa_vec

Foto: Internet

 

Skryť Zatvoriť reklamu