Presuňme problematické úrady a súdy do Švédska

Som dobrosrdečný občan a naozaj len ťažko uverím, že si z nášho spoločného fondu rodnej zeme občas niekto uleje pár tisícov árov len kvôli tomu, že sa pozná s vedúcim. Ja tomu jednoducho neverím! Predpisy a morálka predsa nepustia. Taktiež neverím hanlivým rečiam na adresu našeho súdnictva, že je korumpovateľné a že niekedy úsmevné rozsudky a nestíhanie termínov sú dôsledkom zlaťákov v sudcovej kešeni. Snáď by sme neboli takí nasprostastí, žeby sme si vybrali na súdne stoličky nemorálnych sviniarov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

Kade chodím, všade sasnažím vysvetliť svojim spoluobčanom, že sú iba zblbnutí klamstvamiz obrazoviek a novín. „Zobuďte sa!“ kričím na nich a tlčiem ichpri tom ústavou po hlave. Nebuďte takízávistliví! Mali ste sa lepšie učiť dejepis a aj vy ste mohli robiť naťažkom mieste pána sudcu. A keby stechodili namiesto diskotéky na rodičovské pole a kopali zemiaky, sialižitko či zberali popadané suché konáriky v lese, mohli ste aj vy byťv čele fondu, ktorý sa citlivo stará o našu rodnú hrudu! 

Spoluobčania sa na mňadívajú ako na idiota. Vravia, že naša republika je jedna veľká skorumpovaná rodinka,ktorá si posúva kšefty a peniažky z vrecka do vrecka a že skôruveria, že pochádzame so starých Slovákov ako tomu, že to tu bude niekedy féra podľa práva.
Dávam im na stôlargumenty, čítam im z biblie a z ošúchanej ústavy a onihlupáci nereagujú a melú si len to svoje. Je mi jasné, že ich môžempresvedčiť iba praktickou ukážkou.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V mojej súkromnej anketekaždý zo skeptických spoluobčanov súhlasil, že Švédi sú národ ako sa patría morálka a spravodlivosť je v tomto chladom štáte vyrytá zlatýmpísmom v hrudi každého občana. Keby boli všetci naši vedúci fondova sudcovia taký bezúhonní akoŠvédi, mali by sme stopercentnú dôveru, že ich nikto nemá šancu uplácaťa ovplyvňovať.

OK. Máme tu teda tricesty na overenie v praxi.

A. Zlepšíme imigračnú politikua pútavou reklamou vo švédskych médiách zaujmeme a následne pritiahnemeŠvédskych úradníkov na Slovensko. Tu trošku hrozí, že i zocelený Viking dostanetakzvaný korupčný šok, alebo guľku medzi oči a bude po imigrácii. Povedalby som, že tento plán je nepoužiteľný...

SkryťVypnúť reklamu

B. Na korupčný šok sa dápripraviť tak, že si slovenský chlapi poberú švédske devy, slovenské devy sa oddajú Vikingom a spoločne privedieme na svet modrooké deti, ktoréprinesú vo svojom DNA minimálne päťdesiat percent švédskeho morálneho ducha. O dvadsať päť rokov môžuvyštudovaní pološvédi nastúpiť do úradov. Chápem, že tento plán jezdĺhavý a je naviac možné, že Vikingské DNApadne za obeť DNA Ďuriho Jánošíka a jepo pláne. Jediným prínosom by bol prudký nárast modrookých blondíniek, čo tiež stojíza uváženie.

C. Ako najschodnejšiacesta sa mi zdá, že proste poprosíme Švédov, aby nám riadili tieto pálčivéúrady priamo zo Švédska. Zaplatili by sme pár korún za preklad zákonníkaa predpisov no a každý mesiac by sme im podľa zmluvy platili švédskeplaty.

SkryťVypnúť reklamu

Švédsky úradník nemážiadne vzťahy so slovenskými rodinkárskymi zoskupeniami takže je úplne imúnnyvoči kamarátskemu ovplyvňovaniu.Švédsky úradníknerozumie slovenskému jazyku ako takému a tobôž nie vetným spojeniam„Bože, zvýšil nám jeden byt v centre Bratislavy a je to naozaj oštarautierať tam každú sobotu prach a raz za mesiac umývať schody. Nevieteo nikom, kto by si ho zadarmo zobral pán úradník?“ Švédovi by sa za prvénechcelo trepať do Bratislavy a za druhé by už pri treťom slove on sám,alebo jeho tlmočník vytiahli z diplomatky vikinskú sekeru a držali byslovenského podnikateľa v šachu pokiaľ by neprišla švédska polícia.

SkryťVypnúť reklamu

A preto by som rádpoprosil vládu, aby mi pomohla v presviedčaní namrzených spoluobčanov.Dajme len tak na skúšku zopár úradov a súdov do Švédska, preložme imzákonníky a dohodnime sa na platoch. Nech vidia slovenský neveriaci, že sanič nezmení. Že všetky prieťahy a úplatkárstva sú len výmyslom chorejnovinárskej mysle a náš štátny aparát funguje ako švédske hodinky.  Mám ešte zopár tipov, čo by sme mohli poanglicky povedané „outsource-ovať“ do Švédska, ale to by sa ti drahá vláda až taknepáčilo. Ako welcome podarúnok navrhujem chlieb, soľ a valašku, zaktorú zaiste dostaneme sušenú rybu a pekne nabrúsenú obojručnú sekeru.A to sa predsa oplatí.

Martin Basila

Martin Basila

Bloger 
  • Počet článkov:  69
  •  | 
  • Páči sa:  0x

..kronikár vedeckej nadácie Za Šťastné Tváre Našich Žien - ZŠTNŽ...keby neovplýval citom pre ďaľeký hod granátom a prekvapivo rýchlym šplhom na tyči, nikdy by si v triede nenašiel kamarátov...[gramatický analfabet].. Zoznam autorových rubrík:  ŽivotPríručkySvetomMomentkyVšeličoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu