Murár, ktorý si aj sám tehly zaplatí

Mám takú trojmesačnú periódu. Niežeby som bol taký nejaký obojaký, jedna sa iba o darovanie krvi. Každé tri mesiace mi sestričky cucnú nejaký ten pollitrík a ja mam potom chvíľku pocit, že som získal dobre body u niekoho tam hore. Jasne, že už o par sekúnd sú v háji, pretože ich požerie zástup zlých bodov, za všetky tie sprostosti čo som povyvádzal.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (24)

Dnes to na mňa prišlo opäť. Večer som popil dáke hektolitre tekutiny, nech sa to so mňa leje, jak z vodopádu. O pol deviatej som nastúpil k okienku v Ružinovskej transfúznej stanici, vypišal papiere a čakal, kedy to na mňa príde a ja pustím zalov.

Po chvíľôčke čakania, do ofisu sestričiek dokrivkal pán doktor. Niežeby som načúval cudzím rozhovorom, ale ... a vlastne načúval som. Čo iné sa tam dá robiť, okrem pozerania argentínskej ságy v TV.

Z doktorovho monológu bolo jasne, že súrne potrebujú krvne doštičky pre pacienta s leukémiou a darca im na poslednú chvíľu odriekol. Prišiel sa spýtať, čí náhodou niekto s klasických "krvákov" (darcov krvi), nechce pustiť do obehu par svojich doštičiek. Do úvahy pripadajú "A-čkary", alebo "Nuly". Sestrička po krátkej úvahe zhodnotila situáciu, že "A-čka" nejsou k mani, ale že tam sedí jedna "nula" a ešte k tomu negatívna (Rh negatív). JA.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vtedy doktor vyriekol úžasnú vetu. "Fajn, spýtajte sa ho prosím a ak sa bude báť tak si tam ľahnem ja."

Samozrejme, že som povedal áno. Bolo tam naokolo toľko ženských, plus sestričky, že sa z toho nedalo vyzuť. Viac ma ale zobralo to, že doktor v snahe zachrániť pacienta, si ochotne ľahne na odber sám. Neviem k čomu z reálneho života by som to prirovnal. Ako keby murár, ktorý vám muruje váš dom, povedal, že on vám tie tehly zaplatí, keďže vy na to nemáte. Vedel by, že vaša rodina potrebuje súrne strechu nad hlavou, ale vy nemáte nikoho, kto by vám finančné pomohol.

Samotný odber prebehol v úplnom poriadku. Fakt nič drastické. Hodinku a pol som si poležkal, krv mi prúdila sem a tam a argentínska sága dopadla napočudovanie tiež dobre.

Skryť Vypnúť reklamu

Možno som dnes získal dobre body, zdajú sa mi však akési menšie oproti tým, ktoré dostáva pán doktor možno aj každý deň.

Martin Basila

Martin Basila

Bloger 
  • Počet článkov:  69
  •  | 
  • Páči sa:  0x

..kronikár vedeckej nadácie Za Šťastné Tváre Našich Žien - ZŠTNŽ...keby neovplýval citom pre ďaľeký hod granátom a prekvapivo rýchlym šplhom na tyči, nikdy by si v triede nenašiel kamarátov...[gramatický analfabet].. Zoznam autorových rubrík:  ŽivotPríručkySvetomMomentkyVšeličoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu