Triatlon: Choďte rýchlo spať! (Updated)

Zajtra 3:55 skoro ráno vstávate (z pondelka na utorok). Ideme celonárodne zasielať pozitívnu energiu nášmu slovenskému triatlonistovi Paľovi Šimkovi!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (42)

Náš program: 

3:55 – 4:00 Otvoriť pivo,vybrať pukance z mikrovlnky, nalepiť plagáty, rozdať mávatka. Obyvateliarodinných domov ťahajú zo skrine rapkáč, cimbal a iné príhodnéfanúšikovské nástroje. (Bytári vrátia pod posteľ rodinný gonga zostávajú v pokoji sedieť).
S posvätnou bázňouzapíname televízor a prepíname na ČT2 (celý prenos), poprípade STV2 (lenzačiatok a koniec). Tí čo nemajú ani jeden so spomínaných kanálov „zabohujú“a idú hľadať na internete niečo on-line.

4:00-4:20 Niekto strelía Paľo sa vrhá aj s ostatnými do vody.  My za televíznymi obrazovkami skandujemevhodné vodné pokriky, či ľúbivé básne „Plávaj Paľo rýchlo plávaj, rúčkami siv rytme mávaj!“.
Pripravme sa na to, žeplávanie nie je Paľovou silnou doménou a preto neklesáme na duchu anevymýšľame žiadne hanlivé básne „Čo sa to tam na hladine, klepe ako holubv ríne“. Šetríme sily na bicykel a beh. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

4:20- 5:20 Paľo celý mokrý beží do depa, kde berie svojkrásny bicykel, na ktorom má vopred pripnuté cyklistické lakovky. Istý čas sa Paľo tvári, že nič a rytmicky sipedáluje. Keď tu zrazu na tridsiatom kilometri sa Paľo ledabolo odsunie na ľavústranu pelotónu, pousmeje sa popod fúz a prepne na prvú kozmickú. Znenazdajkyuniká. Pelotón sa nestačí diviť. Je možne, že párpohotových jedincov sa k Paľovi pridá, čo považujeme za pozitívum. Môžu sanavzájom striedať na čele skupinky a tým pádom ušetriť jeden či dva wattyenergie na desaťkilometrový beh.
My fandíme, popíjame a debatujemes ostatnými členmi rodiny, ktorí ešte nespia (pes, mačka, klokan, vysávač..).Po celý čas spievame Paľovi cyklistickú hymnu „Poprehrabuj svoje vačky,nasyp chlapcom pripináčky!“. 

SkryťVypnúť reklamu

5:20 – 5:50 Paľo opäťv depe ako jeden z prvých nazúva bežeckú obuv, ľahkú ako holubičiepierko a drahú ako tristo holubov aj s holubníkom. Bok po boku s mlaďasomGomésom pobehuje kade tade po trati a z času na čas sa občerstvujúiontovým nápojom. Piaty kilometer sa stáva Gomésovi osudný, pretože začínacítiť kŕče. Paľo na raňajky papal slivkové knedle s makom, ktoré mu sícevtipne zašpinili úsmev, avšak dodali vytrvalosť a chuť do napínavej súťaže.Nesmieme zabudnúť na básničku, ktorá doslova dodá Paľovi krídla: „Nevydámeani hlásku, keď pretrhneš hruďou pásku!“ 

5:50 Strieľame petardy,voláme najlepším priateľom a prvým desiatim ľuďom z telefónnehozoznamu pod písmenom P a Š správu plnú šťastia. Červenou kriedouzapisujeme do našej olympijskej tabuľky na chladničke ďalšiu čiarku do kolónky„Zlaté“. 

SkryťVypnúť reklamu

6:50 Posielame napersonálne oddelenie SMS o akútnom ochorení a druhú SMS na úradvlády, v ktorej žiadame o okamžité vyhlásenie štátneho sviatku

Kto nevládze ráno vstať a nasledovať tento náročný program, nech aspoň zaspáva zo zaťatými päsťami.

Update:

Palimu sa stalo nakoniec spomínané plávanie osudným a kôli zdravotným problémom odstúpil. Verím, že to nie je nič, čo sa nedá vyliečiť. Ako sa zdá, opäť ma raz postihol syndróm jasnovidectva a horeuvedeny priebeh závodu sa odohrával v roku 2012 v Londýne. Ospravedlňujem sa za malú chybičku. Prestavte si prosím budík o štyri roky do predu. 

Martin Basila

Martin Basila

Bloger 
  • Počet článkov:  69
  •  | 
  • Páči sa:  0x

..kronikár vedeckej nadácie Za Šťastné Tváre Našich Žien - ZŠTNŽ...keby neovplýval citom pre ďaľeký hod granátom a prekvapivo rýchlym šplhom na tyči, nikdy by si v triede nenašiel kamarátov...[gramatický analfabet].. Zoznam autorových rubrík:  ŽivotPríručkySvetomMomentkyVšeličoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu