Koňak a cigary

Kvapka koňaku steká po skle pohára, ktorý matne pripomína kypré krivky ženy. Prsia, pás a krásne krojený zadok plný zlatistého moku. Jemné prítmie krojené tlmenými svetlami dáva pocit falošného súkromia v presklenom hotelovom bare. Dnes tu nie je priestor na vodku, ani na diskusie. Žiadne pohľady nepatria cudzincom pri vedľajších stoloch. Jedná sa o silne sentimentálny večer, ktorého hĺbku môže podtrhnúť iba ťaživý smrad kubánskej cigary. Rauchen verboten.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Barman je profík. Neotravuje.Vycítil silu momentu a ticho čaká na signál. Hennessy z času na časvymení hrubé steny fľaše za nedlhé objatie pohára. Riadene sa opíjam.

...

Jedenáste poschodie. Mlčíma stojím na konci úzkej izby. Stena je celá zo skla a život podo mnou tichopulzuje v rozkopaných uliciach mesta. Vo výške svietia žeriavy a prizemi sliepňa červený nápis zafajčeného kasína. Symbolizuje utopenú tisíckudolárov v Las Vegas. „... Bol som už trilitre v pluse kámo a potom som zletel do mínusu behom pol hodiny... faktdrsná smola kámo......tam každé kasíno vonia svojim parfumom....fakt musíšzažiť..Vegas ťa zožerie..“. Dobre satým frajerí vo výparoch alkoholu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

...

Nočné Drážďany voňajúletom. Pretlak umenia sa prelína s históriou zabalenou v stromoch a čerstvopokosenej tráve. Prehriate kamenné schody rezonujú večernými husľami, flautou a tlmenýmzvukom hoboja. Hoboj príjemne prekvapuje. Nečakané. Do škatulez orechového dreva hádžem drobné a pokračujem k Labe. Rozmazaný odraznasvietenej opery a neďalekej školy umenia vo mne vyvoláva rozchodovúdepresiu.  Nechávam tu za sebou vône,ľudí a časť svojej minulosti. Ľutujem, že som toľko tlačil na Falka. Akosom mal kurva vedieť, že od neho odchádza žena s dcérou a jaz neho v tom istom momente prešujem krv. Chcel prachy, musel robiť.Zajtra mu napíšem a poprosím ho o prepáčenie.

SkryťVypnúť reklamu

Cítim sa nahovno a  tak je to fajn. Aspoň viem, že nie som plytký.Netuším čo sa bude diať o dva mesiace keď začnem baliť do Londýnaa nechám za sebou Bratislavu.

Nájdem si zastrčený barniekde v Starom meste a riadene sa opijem. Budem interne vulgárnya užijem si lepkavý sentiment s doternou nostalgiou. Nech to vo mne pozvyšok dní vonia koňakom a cigarami...

Sú dve hodny ráno a prší... Záver ako sapatrí.

Martin Basila

Martin Basila

Bloger 
  • Počet článkov:  69
  •  | 
  • Páči sa:  0x

..kronikár vedeckej nadácie Za Šťastné Tváre Našich Žien - ZŠTNŽ...keby neovplýval citom pre ďaľeký hod granátom a prekvapivo rýchlym šplhom na tyči, nikdy by si v triede nenašiel kamarátov...[gramatický analfabet].. Zoznam autorových rubrík:  ŽivotPríručkySvetomMomentkyVšeličoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu