Je lepšie milovať ironicky, než nemilovať vôbec

Samota je veľmi zvláštna.. je to pocit neopisateľný, neľudský, chladný.. čo človek skutočne cíti, keď je sám, resp. čo znamená cítiť sa sám, byť sám?? Je to začarovaný kruh strachu, depresií, samoty. Človek nedokáže existovať sám, teda aspoň podľa môjho názoru. Môže byť akýmkoľvek veľkým hrdinom svôjho „ja“, no pocit samoty nepremôže. Ani jeden z nás nie je natoľko silný, aby kráčal svojím životom osamote krok za krokom deň za dňom. Nie je to jednoducho v ľudských silách. Je v tom niečo silnejšie, niečo, čo jednoducho nemá a ani nikdy nebude mať presnú definícu, ktorú sa kždý naučí ako nalinkovaný a ideálny spôsob života, spôsob ľudskej existencie..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Je v tom láska. Láska, ktorá robí naše životy pestrejšími, dokonalejšími, plnohodnotnejšími a šťastnejšími. Láska každého druhu, spôsobu, rozmeru. Veď čo môže byť v živote príjemnejšie ako pocit istoty, bezpečia, radosti a všetkých tých krás, ktoré láska prináša? Aj tí s vysoko postavením egom, aj na život zaprisahajúce sa feministky či nepolepšiteľní rebeli sa tomu skôr či neskôr poddajú. A tam už nerozhoduje či z vlasntej vôle alebo (ne)dobrovoľným prinútením.Ľudia si často kladú otázku, aké sú ich priority v živote, čo je to najdôležitejšie a najvýznamnejšie. Presne ako sa hovorí: „sto ľudí, sto chutí.“ Ľudská bytosť je tak neuveriteľne svojská a jedinenčná. No nie vždy vie byť, resp. ostať sama sebou. Človek sa veľakrát snaží kopírovať životy iných, podľa verejnej mienky dokonalých, no pri tom tak prázdnych a bezduchých, neuvedomujúc si, že tým zaživa pochováva vlastnú identitu. Ešteže má každý ten svoj vlastný kameň, o ktorý zakopne, keď kráča mimo lesnej cestičky. Otázne je, či bola tá prekážka dostatočne veľká na to, aby sme si uvedomili, že niekde nastala chyba. V konečnom dôsledku má každý jeden z nás právo urobiť chybu, uvedomiť si ju a dať to na pravú mieru. Každý jeden z nás má právo pocítiť spokojnosť, šťastie a blahodárnu pohodu. Pretože určite je lepšie milovať ironicky, než byť zbabelý.Je lepšie milovať ironicky, než byť skúpy.je lepšie milovať ironicky, než nemilovať vôbec.

Lucia Bátovská

Lucia Bátovská

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

slnečné lúče sú tým najpríjemnejším spôsobom, ako dobiť človeka energiou, no aj tak milujem najviac čokoládu:) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu