A čo naše vtáčiky?

Túto otázku mi položili moje dve dcéry, keď aj ony zaregistrovali, ako sa na nás valia z televízie, rozhlasu a novín informácie o vtáčej chrípke.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ale po poriadku. V lete minulého roku sme ja, manželka a naše dve dcéry prežili vďaka Štátnym lesom peknú sobotu v Šiavnických vrchoch. Okrem spoznávania života v prírode bol veľký záujem o zhotovenie vtáčej búdky. Až ma to prekvapilo. Naše šikovné dcéry sa zapotili, ale dielo nakoniec bolo hotové. Váčia búdka cestovala s nami domov a dievčatá sa tešili, ako ju zavesia na strom.

Návšteva v prírode musela zanechať na dievčatách stopy, lebo po čase som bol donútený zmajstrovať ďalšie kŕmidlo pre vtáky. Takto vyzbrojení sme čakali, kedy príde zima.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Zima sa dostavila podľa kalendára a my sme si mohli otestovať naše záchranárske zariadenia. S potešením sme sledovali, ako sa do našej záhrady sťahujú drozdy, sýkorky a iné vtáčiky. Naše dcéry mali z toho veľkú radosť a, priznám sa, i ja. Tá naša radosť, že sme zachránili niekoľko operencov začína dostávať trhliny. Začala nás strašiť vtáčia chrípka. Máme lákať do našej záhrady nové a nové vtáčiky, alebo ich nechať odletieť preč? A teraz sme v koncoch a nevieme, ako ďalej...  

Miro Bátovský

Miro Bátovský

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

...tvrdohlavá osoba presadzujúca svoje názory (o mne moje dievčatá)...tolerantný a zodpovedný; mám rád prírodu, knihy a internet (ja) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu