Každý môže mať prácu snov

Stačí si trochu veriť, občas opustiť istotu a pohodlie a hlavne isť si za tým čo chce. Majte sa radi.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Zasa do práce ? Večer zaspávať s obavy a ráno vstávať s nechuťou? Je to Váš prípad ? Aj môj bol. ZMENŤE TO. A ak ste si teraz v mysli povedali, že: To sa to povie. Nie je to také ľahké a podobne dopredu ste prehrali svoj boj. Bohužial.

Prvá dôležitá vec je VERIŤ SI. Áno, otrepané počujeme a čítame to všade. Ale naozaj si veríte a vážite si samého seba ? ASI NIE pokiaľ chodíte do práce, ktoré Vás deptá, spôsobuje Vám stres a nebaví Vás.

Áno, aj ja som na to tak bola. O mojej práci učiteľky si môžete prečítať v mojom prvom článku. Dopadla som tak, že som skončila s nespavosťou, nechutenstvom a antidepresívami (čo je už vďaka Bohu za mnou. A čo to spôsobilo ? Práca, tlak okolia a výčitky. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Lenže som potom pochopila,že žijeme v 21. storočí, bývam v hlavnom meste. Je toľko pracovných odvetí, kde sa môžete angažovať. Tak prečo sakra nerobíte, čo Vás baví a naplňa aspoň s časti. Napíšte mi jeden "rozumný" dôvod. 

Je jedno, že ste študovali odbor, ktorý Vás nebaví, môžete isť študovať znova. Nemáte peniaze na školu? Čo tak vzdelávať sa doma. Je veľa šikovných úspešných samoukov. Ale krátky rekvalifikačný kurz a pod. 

Máme veľa výhovoriek prečo nie a čo tak pýtať sa prečo áno ? Hovorí si: Možno raz? To raz už nemusí prísť. Je to kruté ale je to tak.

Ľudia začnime si konečne vážiť samých seba, svoje schopnosti a svoj čas. Čas je to čo máme. Nenechajme si ho zobrať. Peace. 

Elena Baxová

Elena Baxová

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som dievča z dediny, ktoré sa rozhodlo žiť vo "veľkom- malom " meste Bratislava. Vyštudovaná učiteľka, ktorá s veľkou ambíciou chcela vzdelávať deti a podieľať sa aby bol nás svet lepší. Po nástupe do praxe nastalo veľké sklamanie a depresia s toho ako to v našom školstve naozaj vyzerá. Tak si pekne opatrujem deti. Som dá sa povedať na "profesionálnej materskej" Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu