Dobrovoľníctvo pre sedavcov a antisociálov

Nie každý je stvorený pre prácu s ľuďmi. Niekto má rád svoje súkromie, iný zase pohodlie svojho domova. Pozitívom je, že dobrovoľníctvo sa dá robiť aj z domu alebo aj tak, aby dotyčný ani nevedel, že mu pomáhate.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ak máte túžbu nezištne pomôcť iným, no zrovna nie ste ten typ, ktorý sa rád stretáva s ľuďmi, dobrovoľníctvo môžete robiť aj priamo zo svojho gauča. Využijete tak svoje schopnosti a talenty v prospech iných. 

Dobrovoľníckych ponúk je neúrekom

Ak sa živíte vďaka počítačom, množstvo neziskových organizácií často potrebuje pomoc s ich webovou stránkou. Keďže väčšina mimovládok je len o pár ľuďoch, ktorí riešia to základné poslanie svojej organizácie, na vytvorenie webu či spravovanie Facebooku im nezostáva čas. Alebo niektoré neziskovky potrebujú pomôcť a poradiť s grafikou. Takúto dobrovoľnícku ponuku zverejnili koncom februára napríklad Greenpeace

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koncom decembra sa hľadal dobrovoľník web developer aj pre enviromentálny projekt HorebPET, ktorí zbierajú PET vrchnáky z plastových fliaš.

Z domu sa dá robiť naozaj čokoľvek

Ak máte počítač, pripojenie na internet a ovládate Excel môžete pomáhať aj napríklad pri organizácii konferencie. Takéto dobrovoľníčenie ponúkal v marci Osmijanko. Dobrovoľník z domu spracováva emaily a prihlášky na konferenciu.

Dobrovoľníctvo inkognito

Autistické centrum Andreas v januári hľadalo dobrovoľníka, ktorý by pomohol ich klientovi nakupovať. Dobrovoľník mal dávať na neho pozor z diaľky a zasiahnuť iba vtedy, ak by niečo nebolo v poriadku. 

SkryťVypnúť reklamu

Keď sa chce, dá sa všetko

Dobrovoľníctvo nie je len o pomoci iným. Je prínosom aj pre samotného dobrovoľníka, ktorí si zlepší svojej zručnosti v danej oblasti. Má tak zo seba dobrý pocit, čo sa odrazí aj na jeho sebavedomí či prehodnotení priorít v živote. A čo je najlepšie, pomáhať sa dá aj z pohodlia svojej obývačky. Ak sa chcete stať dobrovoľníkom, stačí sa zaregistrovať na našej stránke a pravidelne tak budete môcť sledovať aktuálne dobrovoľnícke ponuky v Bratislavskom kraji. 

Zuzana Gajdošíková (autorka je dobrovoľníčkou BDC)

Ak sa Vám páči náš blog a chceli by ste nás podporiť v našej činnosti, stačí kliknúť TU.

SkryťVypnúť reklamu

Ak sa chcete dozvedieť viac o dobrovoľníctve, je tu pre Vás naša webová stránka. 

Bratislavské dobrovoľnícke centrum

Bratislavské dobrovoľnícke centrum

Bloger 
  • Počet článkov:  46
  •  | 
  • Páči sa:  5x

👋 Motivujeme ľudí k dobrovoľníctvu a učíme organizácie ako s dobrovoľníkmi pracovať 💻 Máme dobrovoľnícky portál, na ktorom nájdete aktuálne dobrovoľnícke ponuky v BA ❤️ Stačí sa zaregistrovať a pomáhať 🙌🏼 Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéDobrovoľníctvo

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu