Existuje ešte na Slovensku DOBRO?

Korupcia, vraždy, útoky či nehody. Takýto pohľad nám na život väčšinou ponúkajú bulvárne médiá. Niet divu, že ľudia podliehajú negativite. Naozaj DOBRO na Slovensku došlo? Neverte tomu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

DOBRO na Slovensku je, došlo minulý rok a príde aj tento rok. Naplno sa prejaví v polovici septembra, keď sa začne Týždeň dobrovoľníctva 2017. V jednotlivých krajoch Slovenska sa stanú z ľudí dobrovoľníci a budú môcť pomáhať jednotlivým organizáciám, ktoré to potrebujú. Priložiť ruku k dielu môže naozaj každý. Stačí si len vybrať z ponuky dobrovoľníckych aktivít.

Magické číslo 1111

Presne toľko ľudí sa zapojilo minulý rok do Bratislavského týždňa dobrovoľníctva. Pomáhali kde sa dalo a ich práca zanechala v celom Bratislavskom kraji skvelé výsledky. Spolu odpracovali neuveriteľných 2 878 hodín bez nároku na honorár. Maľovali lavičky, kreslili rozprávkové postavičky na steny materských centier. Čistili okolie v Petržalke. Mohli si pozrieť ako fungujú jednotlivé neziskové organizácie cez ich Dni otvorených dverí. Alebo zájsť na Trh dobrovoľníctva, kde jednotlivé mimovládky prezentovali svoju činnosť. Po dobre vykonanej práci sa napokon všetci za odmenu stretli na DOBRO párty. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prekonajme magickú jednotkovú hranicu

Ukážme spolu, že v Bratislavskom kraji je DOBRA dosť a zapojte sa do Bratislavského týždňa dobrovoľníctva 2017, ktorý bude od 16. do 22. septembra. Či už ste jednotlivec, škola alebo firma, dvere do sveta dobrovoľníctva sú otvorené pre každého. Ak ste nezisková organizácia či občianske združenie a potrebujete pomoc alebo chcete spropagovať svoju činnosť, to isté platí aj pre Vás. Dobrovoľníci, školy a firmy píšte na lucia@dobrovolnictvoba.sk, organizácie na sona@dobrovolnictvoba.sk. Nezúfajte, ak nemáte priestor a čas na chystané aktivity. Môžete sa stať aj našimi PARTNERMI pre kampaň a podporiť nás napríklad finančne. Stačí kliknúť TU. Alebo píšte na info@dobrovolnictvoba.sk.

SkryťVypnúť reklamu
Týždeň dobrovoľníctva 2017
Týždeň dobrovoľníctva 2017 (zdroj: BDC)

Program už čoskoro

Keďže registrovanie organizácii a prihlasovanie dobrovoľníkov je už spustené, postupne budeme dopĺňať program Bratislavského týždňa dobrovoľníctva. Môžete ho sledovať na našom webe. Budete si tak môcť vybrať dobrovoľnícku ponuku šitú na mieru. V rovnakom čase bude prebiehať Týždeň dobrovoľníctva po celom Slovensku. Stačí kontaktovať regionálne dobrovoľnícke centrum. Ich zoznam si môžete pozrieť na www.tyzdendobrovolnictva.sk.

Tešíme sa na Vás.

Zuzana Gajdošíková (autorka je dobrovoľníčkou BDC)

Ak sa chcete viac dozvedieť viac o septembrovom Bratislavskom týždni dobrovoľníctva, kliknite tu.

SkryťVypnúť reklamu

Ak chcete podporiť Bratislavský týždeň dobrovoľníctva finančne, kliknite tu.

Ak sa chcete dozvedieť viac o dobrovoľníctve, je tu pre Vás naša webová stránka.

Bratislavské dobrovoľnícke centrum

Bratislavské dobrovoľnícke centrum

Bloger 
  • Počet článkov:  50
  •  | 
  • Páči sa:  6x

👋 Motivujeme ľudí k dobrovoľníctvu a učíme organizácie ako s dobrovoľníkmi pracovať 💻 Máme dobrovoľnícky portál, na ktorom nájdete aktuálne dobrovoľnícke ponuky v BA ❤️ Stačí sa zaregistrovať a pomáhať 🙌🏼 Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéDobrovoľníctvo

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu