Rozvoniame seniorom Vianoce - upečieme im medovníkové srdce

Bratislavských seniorov v piatich zariadeniach chceme prekvapiť. Žiaci a študenti im ako dobrovoľníci upečú medovníky.

Rozvoniame seniorom Vianoce - upečieme im medovníkové srdce
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Seniori patria k najohrozenejším skupinám ľudí. Pandémia to iba potvrdila, dokonca mnohým na dlhé roky vzala sociálne väzby a kontakty.

Už pred pandémiou chodievali dobrovoľníci do zariadení pre seniorov a trávili s nimi čas. Prechádzali sa, rozprávali, čítali, alebo vedľa seba iba ticho sedeli – áno, aj to je spôsob, akým sa človek vyrovnáva s tým, čo ho trápi. S príchodom pandémie sa akékoľvek podobné aktivity zo dňa na deň ukončili. Neprišli ani mladí, ktorí pre nich na rôzne témy pripravovali workshopy, nemohli dokonca prísť ani „vlastní“, rodina, ktorá bola a je dlhé roky útočiskom pre každého z nás. Na dlhé dva roky sa domovy uzatvorili pred svetom. Potešili sme sa aspoň vždy na jar, keď sme mohli prísť s dobrovoľníkmi seniorom upraviť záhrady, aby sa v nich mohli tešiť z prvého zubatého slnka. Po rokoch si uvedomuje, že najsilnejšie emócie a najviac lásky sa aj v domovoch dôchodcov stále viaže k Vianociam a práve preto sme sa rozhodli tento rok seniorov prekvapiť. Prinesieme im Vianoce, vône, lásku a v neposlednom rade aj sladkosť, ktorá patrí iba k najkrajším sviatkom v roku. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Voňavé Vianoce pre seniorov
Voňavé Vianoce pre seniorov (zdroj: Bratislavské dobrovoľnícke centrum)

Učíme deti a mladých, že pomáhať iným je rovnako dôležité ako chodiť do práce alebo mať priateľov. Žiaci a študenti od 6 do 18 rokov sa v priebehu roka zapájajú do dobrovoľníctva a chodia natierať ploty, čistiť záhrady, hrabať lístie, upratovať a pomáhať podľa svojich možností všade, kde je to potrebné. V predvianočnom čase je už väčšina záhrad zazimovaná a preto budeme piecť voňavé medovníky pre seniorov v bratislavských zariadeniach. Zapojíme vždy jednu triedu žiakov, rozdelenú do skupín ktorú budú viesť dospelí dobrovoľníci. Veríme, že za jedno dopoludnie napečieme medovníky pre dva domovy seniorov a decká im ich pôjdu neskôr aj samé odovzdať. Už teraz sa tešíme na tie emócie!

SkryťVypnúť reklamu

PS: Zatiaľ sme nenašli ani jedného detského dobrovoľníka, ktorý neľúbi medovníky, tak nám držte palce, aby ich všetky nezjedli :)

Michaela Bagalová, BDC

Ak sa Vám páči čo robíme, môžete nás finančne podporiť, vďaka čomu môžeme naše aktivity, projekty a činnosť rozširovať. Za vašu podporu vopred ĎAKUJEME!

❤️ ŠÍRTE DOBRO SPOLU S NAMI ❤️

Bratislavské dobrovoľnícke centrum

Bratislavské dobrovoľnícke centrum

Bloger 
  • Počet článkov:  52
  •  | 
  • Páči sa:  6x

👋 Motivujeme ľudí k dobrovoľníctvu a učíme organizácie ako s dobrovoľníkmi pracovať 💻 Máme dobrovoľnícky portál, na ktorom nájdete aktuálne dobrovoľnícke ponuky v BA ❤️ Stačí sa zaregistrovať a pomáhať 🙌🏼 Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéDobrovoľníctvo

Prémioví blogeri

Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

63 článkov
SkryťZatvoriť reklamu