Ľubomír Galko drukuje Kotlebovi a Ficovi

V Regionprese (Žilinsko-Bytčiansko) č.43, ktorý vydáva manželka Igora Matoviča, sa bývalý minister obrany odviazal. Pod titulkom SaS hovorí sa vo svojom stĺpčeku hneď na začiatku pustil do Bélu Bugára.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (65)

 Pohoršuje ho, že podporuje politiku pomoci imigrantom. Podľa Galka 75 % občanov Slovenska je proti prijatiu utečencov. V ďalšom odstavci píše, že zodpovedný politik sa musí v kľúčových otázkach "prispôsobiť väčšinovému želaniu obyvateľstva". Ďalej píše, že ak bude jeho SaS súčasťou vlády SR, tak pripraví Slovensko ma ochranu jeho štátnych hraníc, vrátane jeho - a teraz počúvajte - HERMETICKÉHO UZAVRETIA.

Ľubomír Galko
Ľubomír Galko (zdroj: Ľubo Bechný)

Píše tiež, že každému, kto by ho chcel (alebo stranu SaS) obviniť z nedostatku humanizmu, odkazuje, že SaS a on sú ochotní pomôcť, ale mimo hraníc EU. Napríklad v Turecku, či Srbsku. Materiálne, personálne, finančne. V inom staršom článku zase Galko (nezaprie sa, že bol ministrom obrany) navrhuje zavrieť imigrantov do kasární, kde ich môže armáda strážiť. „Na všetkých miestach môžu byť vojaci, ktorí vedia žiadateľov o azyl ochrániť pred kýmkoľvek, ale aj naopak.“ „Tento náš návrh je príspevkom a pomocnou rukou vláde Roberta Fica k tomu, aby bolo bezpečnosť možné za súčasnej situácie zaistiť v čo najväčšom rozsahu a zároveň rešpektovať vôľu obyvateľov Gabčíkova,“ dodáva Galko. Viac tu: http://www.noviny.sk/c/slovensko/liberali-by-dali-migrantov-do-kasarni-podla-galka-ich-tam-mozu-strazit

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Ľubomír Galko nie je len radovým členom strany, ale jej podpredsedom. Strany, ktorá ma vo svojom názve SLOBODA a SOLIDARITA. Práve preto je prekvapujúci jeho radikálny a odmietajúci postoj - neochota byť nápomocný k slobode iných a prejaviť solidaritu s tými, ktorí utekajú, aby si zachránili holý život. Sebe i svojim deťom. SaS mala kedysi v programe, že bude diskutovať na FB a riadiť sa náladami jej FB priateľov. Od toho zrejme už ustúpila, ale ide sa riadiť prieskumami verejnej mienky. Tými prieskumami, ktoré sú ovplyvnené takmer dennodenným strašením zo strany predsedu vlády Fica, ktorý to robí zase zo strachu, aby nenahral na smeč Kotlebovi a iným extrémnym silám. Dnes SMER dokonca mení slogan svojej kampane, využívajúc strach obyvateľstva, ktorý zasial, ide meniť heslo kampane - ochránime Slovensko pred imigrantmi.

SkryťVypnúť reklamu

  SaS sa v prieskumoch potáca na hranici zvoliteľnosti, v zúfalej snahe zastaviť tento prepad, zrejme aj Ľubomír Galko zacítil príležitosť zviesť sa na vlne umelo vyvolaného strachu a rasovej nenávisti obyvateľov Slovenska ku príchodzím, ktorí sa odlišujú od väčšinového národa farbou pleti, jazykom, či vierovyznaním.

 Nemyslím si, že zodpovedný politik sa má riadiť diskusiami na FB, či prieskumami verejnej mienky. Zodpovedný politik, nazvime ho trebárs štátnikom by sa mal riadiť rozumom , svojim svedomím a princípom solidarity s inými ľuďmi. V dnešnom globálnom svete, kde sa ľudia z rôznych dôvodom premiestňujú z miesta na miesto, z kontinentu na kontinent je absurdné vyvyšovať nejaký národ, či rasu. Ľubomír Galko, ani nik z nás nemá osobnú zásluhu na tom, že sa nenarodil na území dnešnej Líbye, Sýrie, Iraku, či rómskej osady na Slovensku. Akoby mu bolo príjemné, keby on utekal zo svojou rodinou do bezpečia a niekto by chcel pred nimi hermeticky uzavrieť hranice? Za pomoci žiletkového plotu, vysokého múru, či po zuby ozbrojenej armády? Ako ministra som si Vás pán Galko vážil, ale tento Váš článok ma hlboko sklamal. Prispieva k tomu, že nás vyspelé krajiny EU neberú ako seriózneho partnera. Berú nás ako tých čo len naťahujú ruky, rozkrádajú euro fondy, ale keď treba pomôcť - napr. aj svojim európskym partnerom - napr. Taliansku, Grécku s náporom utečencov, tak vkladáme hlavy do piesku a hovoríme NIE!. Nenapísali ste nič nové, ani objavné. Nápad s vojenskou ochranou hraníc nie je ničím originálny. Lenže armáda ma slúžiť na obranu pred nepriateľom, ktorý nás napadne vojenskou silou. A nie proti bezbranným ľuďom, ktorí dnes v zime a daždi, často s malými deťmi na rukách, utekajú pred bombami a hrozbou odrezania hlavy. Aj preto, že zhýčkaná EU nevie pomôcť zabezpečiť mier v ich domovských krajinách. Áno, aj za pomoci armády. Som vďačný prezidentovi Andrejovi Kiskovi, Bélovi Bugárovi, Františkovi Šebejovi, Magde Vášáryovej a pár ďalším politikom, ktorí nenaskočili na vlnu masovej hystérie a strachu pred Maďarmi, Rómami, Židmi, či Sýrčanmi. Juraj Miškov, pôvodne zo stajne SaS (dnes stajňa SKOK) dokonca pomoc imigrantom aktívne podporuje. "Som presvedčený, že sa o niekoľko tisíc žiadateľov o azyl dokážeme postarať. Slováci v minulosti zvládli oveľa väčšie výzvy, než je 2000 vojnou, tábormi a nebezpečnou cestou skúšaných ľudí. A je mi ľúto, že väčšina politikov na Slovensku sa to bojí povedať nahlas," zdôraznil v jednom svojom článku Miškov. Budúcnosť ukáže, ktorých politikov budeme môcť nazvať štátnikmi a ktorých nie.

SkryťVypnúť reklamu

Ľubo Bechný

Článok môžete podporiť tu: http://vybrali.sme.sk/c/Lubomir-Galko-drukuje-Kotlebovi-Ficovi/

Ľubo Bechný

Ľubo Bechný

Bloger 
  • Počet článkov:  34
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek, ktorý sa živí sám svojou prácou - živnostník, fotograf a publicista. Mám rád slobodu, demokraciu, pravdu a spravodlivosť. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu