Spolčil sa Frešo s Ficom proti opozícii?

Tak nás čaká v parlamente ďalšia fraška. Keďže Mečiarov nominant na stoličke Národného kontrolného úradu stále sedí, hoci jeho materská strana už dávno neexistuje, rozhodli sa opoziční poslanci vypočuť výzvu premiéra Fica.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (23)
Predseda NKÚ Ján Jasovský
Predseda NKÚ Ján Jasovský 

 Povedal, že keď sa zhodnú na jednom kandidátovi,tak ho SMER podporí. Ján Jasovský už presluhuje v úrade tri roky čo je zrejme slovenský rekord. Zrejme by si rád už aj oddýchol. Keďže nič vážne neodhaľoval, bol v podstate pre vládny SMER neškodný. Opozičné strany však tentoraz zabrali a SaS, ktorá mala podľa pôvodných dohôd človeka na tento post nominovať, dokonca stiahla svojho kandidáta -starostu obce Terchová. Milana Laurenčíka . Opozícia sa po dlhých nočných i denných rokovaniach dokázala zjednotiť na mene Maroš Žilinka, ktorý pôsobí ako prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry. K menu sa dokázali pridať aj poslanci OĽaNO, ústami Igora Matoviča na tlačovej konferencii. Deklaroval, že spoločný kandidát má podporu všetkých poslancov Obyčajných. Slovenský ľud i volič spozornel, zrejme aj kauza Váhostav dokázala zjednotiť opozíciu a reagovať na zákernú výzvu Róberta Fica, že podporí len toho na ktorom sa zhodne celá opozícia. pridali sa tiež dvaja vysunutí poslanci Siete Martin Fedor a Miroslav Beblavý. Ale neboli by sme na Slovensku, keby radosť mala trvať príliš dlho. Nabehol unavený muž, ktorý už rok nečinne prizerá, ako sa mu kedysi silné SDKÚ-DS rozpadá pod nohami. Predseda tejto strany Pavel Frešo sa vypäl k veľkému výkonu a ako jeden z dvoch posledných poslancov navrhol svojho kandidáta Karola Mitríka, ktorý je údajne prijateľný aj pre šéfa SMERU, Róberta Fica. Zaskočil aj svojho posledného verného straníckeho kolegu Ľudovíta Kaníka, ktorý sa vzápätí od neho dištancoval a podporil spoločného kandidáta opozície Maroša Žilinku. A ja sa pýtam, či pavol Frešo stratil súdny rozum, nechal sa kúpiť, alebo zabudol na intrigy voči Ivete Radičovej pri voľbe generálneho prokurátora? Vtedy sa tiež vlastní spätili a podporili v tajnej voľbe kandidáta Dobroslava Trnku, ktorého podhodil do voľby vtedajší poslanec za SDKÚ-DS, Stanislav Janiš, to len, aby sme si občerstvili pamäť. Dnes Frešo cielene rozkladá svoju stranu, zrejme na objednávku niekoho. nedovolil iným členom strany chopiť sa vedenia a pokúsiť sa SDKÚ vzkriesiť. A on sám nezdvihol zadok a nevyrazil do regiónov, aby sa porozprával s ľuďmi.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Kuffa, Frešo,Kvasnička. Budúci poslanci za SMER?
Kuffa, Frešo,Kvasnička. Budúci poslanci za SMER? 

Aby toho, ale priatelia nebolo dosť, dostal som práve správu, že sa utrhli poslanci Kuffa z OĽaNO a Kvasnička z KDH (ktorý sa údajne sám podpísal za spoločného kandidáta Žilinku) a navrhujú nejakú pani Crkoňovú Henrietu. Vraj chcú posilniť úlohu žien v spoločnosti. V normálnej spoločnosti sa takýto počin nazýva ZRADOU voči svojim kolegom. Ach Jarku Nohavico napíš prosí nejakú pesničku už aj o našom parlamente, nielen o hokejistoch:https://www.youtube.com/watch?v=aoA2Vh4Wqyc

A aby srandy nebolo dosť - tu je vyjadrenie samotnej nominantky: ,,Mojou ambíciou je dať tejto inštitúcii vážnosť, ale aj autoritu," povedala Henrieta Crkoňová.

SkryťVypnúť reklamu

Ľubo Bechný

autor je podpredseda OZ Proti korupcii a nezávislý poslanec MZ v Žiline

Blog môžete podporiť tu:http://vybrali.sme.sk/c/Spolcil-sa-Freso-s-Ficom-proti-opozicii/

Ľubo Bechný

Ľubo Bechný

Bloger 
  • Počet článkov:  34
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek, ktorý sa živí sám svojou prácou - živnostník, fotograf a publicista. Mám rád slobodu, demokraciu, pravdu a spravodlivosť. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu