reklama

Slovak Telecom: hoďte na nich konečne deku!

Naozaj som sa zaprisahával, že už o nich nebudem písať, kolega admin mi je svedkom. To, že v Slovak Telecome vládne bezhraničný bordel, vie už každý, je to ako písať o otáčaní Zeme okolo Slnka. Keď od vás ale firma začne vymáhať pokuty za bordel vo vlastnom systéme, začína to už presahovať všetky medze.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (28)

Sťahoval som v júli. Po neblahých skúsenostiach so zavádzaním ADSL som tušil, že presunúť telefónnu linku bude zložitejšie ako vybaviť hypotéku a kúpiť byt, ale spočiatku to prebiehalo relatívne hladko. Pobočku som navštívil začikom júla a starú linku som chcel zrušiť ku koncu toho mesiaca. To sa nedalo, najskôr až ku koncu augusta, čo som bez problémov akceptoval. O zmenu som žiadal v pobočke a pracovníčku som jasne upozorňoval, o akú zmenu žiadam: prechod všetkých služieb na nové telefónne číslo a kompletné zrušenie starej zmluvy k najbližšiemu možnému termínu, teda ku koncu augusta. Prisľúbila.

Aby som sa vyhol akýmkoľvek problémom s platbami, zriadol som si zároveň hneď aj inkaso na novú telefónnu linku. V septembri mi prišli dve faktúry: na starú linku aj na novú. Bolo to logické, pretože v auguste ešte fungovali obe (aj keď jednu som vôbec nepoužíval, pretože v byte som už nebýval - na linke neprebehol ani jeden telefonát, čistý zisk pre Telecom, ale nech, moja blbosť) - obe som teda aj uhradil.

Telecom mi však po dve faktúry posielal aj v ďalších mesiacoch. V ten istý deň, na to isté meno, na tú istú adresu, vystavené na to isté telefónne číslo (!), len v dvoch obálkach namiesto jednej. Zdá sa, že v momente môjho presťahovania sa časť mojej telekomunikačnej identity (konkrétne internetové pripojenie) v systéme Telecomu oddelila a začala žiť vlastným životom. Pre Telecom som sa stal dvoma zákazníkmi - jeden bol síce trochu zvláštny, pretože používal DSL internet bez toho, aby mal telefónnu linku (čo je v praxi nemožné), ale systému to zjavne nevadilo. Moje dve identity boli úplne zhodné s výnimkou zákazníckeho čísla. (Telecom však - tak ako bacharov vo väznici - vaše meno či adresa nezaujímajú, zaujíma ich naozaj len to číslo, čo som však zistil len neskôr.)

Povedal som si, že ak mám zriadené inkaso, je nemožné, aby mi vznikal dlh, a spoľahol som sa na to, že firma dostala moju hlásenku o zriadenom inkase a sama si peniaze strhne (limit bol dostatočne vysoký). Ale nie - namiesto toho prišla upomienka. Volám na zákaznícku linku a pýtam sa, ako je možné, že mi vzniká dlh, keď mám zriadené inkaso a Telecom si z môjho účtu môže sám zobrať toľko peňazí, koľko chce.
Zamestnankyňa chvíľu tápa, potom mi radí - radšej tú upomienku uhraďte. Rada na nezaplatenie. Žiadam aj o to, aby si konečne urobili poriadok v systéme a prestali mi posielať dve faktúry. Telefonicky sa takáto zákerná žiadosť ale nedá vybaviť, tak cestujem do pobočky, čakám v rade, vybavujem. A, samozrejme, hneď v ten deň uhradím pre istotu upomienku.

To bolo pred dvoma týždňami. Dnes som z Telecomu dostal ďalší pozdrav. Fakturujeme vám sankciu za nedodržanie doby splatnosti: 50 Sk vrátane DPH.

Aby som to zhrnul:
1. pracovníčka Telecomu nevie pracovať so systémom a nesplní moju písomnú žiadosť o zrušenie linky, ale nechá jej časť existovať naďalej
2. Telecom kvôli tomu prehliadne fakt, že mám zriadené inkaso, a napomína ma, že mu neplatím faktúry
3. Keď napriek zriadenému inkasu zaplatím dlh samostatne (len pár dní po splatnosti), Telecom žiada poplatok z omeškania.

Celé je to z hľadiska systému v poriadku. Mám dve identity, mal som platiť dvakrát. Nezaplatil som načas, mám platiť penále. Z hľadiska systému o.k., z hľadiska zdravého rozumu pekná tupina.

Na záver pár užitočných odkazov: eTel, Amtel, Dial Telcom, Slovanet, Nextra, UPC . Skrátka hocikto iný! :-)P.S. doplnené po niekoľkých týždňoch: ST uznali moju reklamáciu a tých 50 Sk mi vrátili :-)

Tomáš Bella

Tomáš Bella

Bloger 
  • Počet článkov:  338
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Osobná stránka: about.me/tomas.bellaSkúste aj môj blog 1vetou.sme.sk. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSurfujemTechnológie a myZábavaMédiáStalo sa, napísalo saSpoločnosťPostrehyFotoSúkromnéO blogoch

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu