Voľby s vtipom

Písmo: A- | A+

“Nakiska sa otázka, ako to dnes dopadne? Kňažko povedať. Nedude to Procházka Hrušovským sadom. Možno to skončí úplne na Ficu” Tak, a už máme voľby za sebou, je čas na rekapituláciu. Na internete sa našlo mnoho ľudí s dobrým vkusom a zmyslom pre humor, ktorý horlivo a humorným spôsobom komentovali voľby a ich účastníkov. Tu sú výsledky.

“Pacient hospitalizovaný v Grasalkovičovom paláci, Gašpar Alzheimerovič, Gašpar Seatovič , Ičko Googlovič, Šepkajúci fantóm, Gašpar Ivanovič, Ivan Grasalkovič, Ivan Ostrostrelec, či Gašpar Ivanovič Analfabetovič” – to je len zopár prezívok, ktoré si náš pán bývalý prezident vyslúžil počas svojho desaťročného (ne)funkčného obdobia . Zabával nás, urážal a mne bude za ním smutno…


gtzt.jpg

 

Rovnakú pozornosť si zaslúžil aj pán Fico, či už sú to jeho slávne billboardy...


fico.jpg

 

…alebo tajnostkárstvo. Veď okrem tých billboardov bol pre nás veľká neznáma: Je katolík alebo ateista? Prečo každý spomína tú kolu? A čo má vlastne spoločné s populizmom?


x.jpg

 

Pán Fico je nesmierny dobráčisko a ani muche by neublížil. A aj tak sa našli nejakí zloduchovia, ktorí voči nemu vytvorili odboj:

 

gsg.jpg

 

Počas volieb panovala napätá atmosféra, tvrdá antikampaň a vzájomné doberanie sa… A k slovu sa dostala aj slovenská fauna.

 

cb.jpg

 

Každé voľby majú svojích víťazov aj porazených. Ale aj tí s najmenšími šancami dúfali do poslednej chvíľe. A nezaobišlo sa to ani bez sľubov do budúcna…

 

jhhj.jpg

 

S príchodom prvého a neskôr druhého kola zarezonoval Slovenskom pojem “moratórium”. Myslím si, že sa zhodneme – ten zákon by sa nepáčil ani starým básnikom.

05620389d3c3917b6b6b31db28aba8a3.jpg

Skryť Zatvoriť reklamu