Koss portaPro - legendárne slúchadlá

Niektorý z Vás ich už poznajú ,niektorý o nich počuli a niektorý žial ešte nemali tú možnosť. V tejto mojej prvej minirecenzii by som Vás chcel zoznámiť s celosvetovo uznávanými prenosnými slúchadlami od firmy Koss - portaPro .Sú tieto slúchadla také dobré ako sa o nich hovorí ? Sú take pohodlné a podávaju taký čistý zvuk s krásnymi basami ? Naozaj majú doživotnú záruku ?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (47)
Obrázok blogu

Trošku z histórie slúchadiel : Slúchadlá boli po prvý krát vyrobené v roku 1984 .Už od začiatku boli precízne vyrábané z tvrdého plastu a ocele ,ktoré zaručovali minimálne mechanické poškodenie a kvalitnú reprodukciu zvuku . Dizajn sluchátok si väčšina hneď obľúbila ,boli také svojské a nezameniteľné ,veď nie nadarmo boli ale aj sú portaPro najžiadanejší výrobok firmy Koss. Dosť bolo z histórie ,vráťme sa k súčastnosti .

Jak budem hodnotiť ? Rozhodol som sa tieto slúchadla ohodnotiť v 3 kategóriach

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

- ergonomia

- kvalita zvuku

- materíal

Slúchadla som si po prečítaní XY recenzií a názoroch mnohých používateľov zakúpil pred necelým polrokom. Boli veľmi vychvaľované ,tak som si povedal ,veď musí na tom byť aspon trošku pravdy keď každý kto ich vlastní hovorí o tých istých plusoch a skoro žiadnym mínusoch. Keď som si ich objednal a došli mi domov, bol som strašne zvedavý aké su ,aký majú zvuk ,ako naživo vyzerajú .Napokon keď som ich otvoril zostal som milo šokovaný. V balení som našiel slúchadla samotné, redukcia na 6,3mm, kožený obal na zložené slúchadla a samozrejme ajkód na doživotnú záruku . Design precízne spracovaný ,ľahučké ,hneď som si ich hodil na hlavu ...a sedeli super ! Hneď na začiatku som veľmi ocenil aj tzv. comfortZone .Je umiestnený na bokoch sluchátok ,a skladá sa z troch polôch ,ktoré slúžia na prítlak slúchatok k hlave ,takže budú sedieť každému . Slúchadla su otvorené čiže nieste izilovaný od vonkajších zvukov ,ale nie zas tak ,že všetko okolo seba počujete. Pri miernej hlasitosti môžte počuť ako napr. Váš šéf vošiel do kancelárie ,takže rýchlo vypnúť tú hru :D. Isto ešte oceníte aj doživotnú záruku. Skratka môj prvý dojem bol vynikajúci.

SkryťVypnúť reklamu

Teraz pristúpim k metodike testovania slúchadiel . Testoval som ich na mojom PC so zvukovou kartou Sound Blaster Audigy a na mojom osobnom prehrávači iPod Nano 1. generácie na rôznych štýloch hudby ,ale aj na niektorých PC hrách a filmoch. Takže začneme s ergonomiou sluchátok.

Koss portaPro
Koss portaPro 

Ergonomia : P ortam po stránke ergonomie asi ani nieje čo vytknúť .Musím pochváliť možnosť meniť prítlak slúchatok -  comfort Zone .Sú to dve oporné miesta (vlastné slúchadlo a molitanová opierka nadušami), ktorými je možné meniť prítlak slúchatok resp. ma za úlohu držať vo správnej pozícii na hlave.

Koss portaPro comfortZone
Koss portaPro comfortZone 

Molitánové vankúšiky sú pohodlné a netlačia ani po dlhšom počúvaní hudby ,čiže kľudne môžte počúvať 24/7 :) . Nikdy sa mi ešte nestalo ,že by mi z hlavy za bežných podmienok spadli ,dokonca ani na snowboardovacke ,ja osobne preferujem silný prítlak "firm" ,ktorý nenormálne drží .

SkryťVypnúť reklamu

Slúchadlá sa dajú tiež krásne zložiť a prenášať.

Kvalita zvuku : Zvuk je na veľkosť zvukových meničov prekvapene čistý a dynamický. Výšky sú čisté ,stredy su tiež celkom zretelné až na to ,že občas ich prehlušujú tvrdé basy ,ktorými su tieto slúchadlá preslávené .Niektorý ich zatracujú ,niektorý ich milujú ,basy su ozaj dosť mohutné ,časťami aj veľmi čisté (záleži na kvalite záznamu ktrý počúvate). Čo sa týče kvality zvuku pri vysokej hlasitosti majú u mňa 1 miesto zo všetkých portable sluchátok. Takže reprodukcia zvuku je fakt trieda.

Obrázok blogu

Materiál : M ateríal je dosť pevný ,slúchadla sú vyrobené z plastu a ocele ,ktoré zaručuju nízku poruchovosť ,či už mechanickú alebo reprodukčnú. Moj každodenný crachtest zatiaľ zvládajú.

SkryťVypnúť reklamu

Zaujímavosťou je aj doživotná záruka všetkých slúchadiel Koss . Po vypršaní zákonnej záruky 2 rokov ,máte k dizpozicii doživotnú záruku o ktorej sa dočítate viacej na webe http://www.dozivotnazaruka.sk/ . Za symbolickú cenu 4,97€ Vám slúchadlá opravia ,alebo vymenia za nové !

 • Technická špecifikácia:

  Kmitočtový rozsah: 15 - 25 000 Hz
  Skreslenie: pod 0,2 %
  Citlivosť: 101 dB SPL (1 mW)
  Impedancia: 60 Ohm
  Hmotnosť: 80 g
  Kábel: priamy 1,25 m, 3,5 mm pozlatený jack, pozlatená redukcia 3,5/6,3 mm jack

Záver : A som na konci so svojou recenziou . Ukončím to netradične - záver si vyvoďte samy . Myslím že som Vás dosť oboznámil s naj. prenosnými slúchadlami súčastnosti (môj názor) Koss portaPro. Ak uvažujete nad kúpou nejakých nových prenosných slúchadiel - portaPro sú tou správnou voľbou. V obchodoch ich nájdete už za slušnú cenu okolo 39€ .

Ergonomia : 9/10

Kvalita zvuku : 8/10

Materiál : 9/10

Ján Bereščík

Ján Bereščík

Bloger 
 • Počet článkov:  1
 •  | 
 • Páči sa:  0x

Som celkom mladý ,vyrovnaný človek ,ktorý sa rád zabáva a objavuje neobjavené . Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéVeda a technika

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu