Úspechy reprezentácie sú síce pekné, avšak infraštruktúra, v ktorej vychovávame ďalšie mladé futbalové nádeje, bola ešte donedávna absolútne nedostačujúca a nebola hodná krajiny, ktorá žije futbalom. V roku 2008 už všetko vyzeralo nádejne. Naplánovaná bola výstavba nového národného futbalového štadióna v Bratislave, ktorá mala ísť ruku v ruke s modernizáciou futbalového prostredia v menších mestách. Po nástupe Ivana Mikloša na post ministra financií v roku 2010 sa však minca obrátila. Všetky prospešné projekty týkajúce sa futbalu sa zastavili a boli postavené do úzadia a vyhodnotené ako nepotrebné.
Samozrejme, pre pravicových politikov je najdôležitejšie byť ekonomicky efektívnymi, ale netreba zabúdať, že futbal je jedným zo športov, ktoré mladých ľudí zaujímajú a sú kvôli ním ochotní postaviť sa z kresla a ísť von tráviť svoj voľný čas aktívne.

Z tohto pohľadu som presvedčený, že prevzatie výstavby národného futbalového štadióna vládou nám spolu s postupom na Euro 2016 prinavráti futbalové renomé vo svete. A nemusíme sa obmedzovať len na tento fakt. Vláda zároveň finančne podporila kluby v rôznych iných mestách za účelom zmodernizovania štadiónov a infraštruktúry. Aktívni futbalisti, ale aj pasívni podporovatelia futbalu, tak už v mnohých mestách prežívajú futbal v oveľa krajšom prostredí.
Je logické, že lepšie podmienky posunú úroveň tohto športu v našej krajine na vyšší level. Ako futbalový hráč, tréner a v neposlednom rade aj fanúšik, teda môžem skonštatovať, že kroky, ktoré mali byť vykonané už predchádzajúcimi vládami, boli počas tohto volebného obdobia realizované, čo je základným predpokladom zlepšenia našej situácie nie len na medzinárodnej futbalovej scéne, ale aj v domácej lige a v ligovom pohári.
Vďaka väčšej podpore futbalu v poslednom období sa teda aj zvyšuje nádej, že väčšina popredných slovenských klubov a reprezentácia budú čoskoro hrávať v oveľa dôstojnejšom prostredí, ako tomu bolo doteraz.