Vytvor si svoju ekonomiku!

Minulý týždeň sme sa zúčastnili seminára vo Varšave, kde prednášal jeden z najväčších rečníkov a motivačných spíkrov vôbec – pán Bob Proctor. Priznám sa, bol som plný očakávania, pred seminárom som si ho predstavoval ako vyzerá, pretože dovtedy som ho poznal len z jeho kníh a z filmu Tajomstvo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Predsa len o rok oslávi svoje 80 narodeniny a jeden z mojich veľkých snov bolo byť na jeho seminári! Prečítal som jeho knihy a film Tajomstvo v ktorom účinkoval mi navždy zmenil život.

Predal milióny kníh po celom svete, podniká v 94 krajinách sveta. Taký je veľký BOB, ako mu my doma hovoríme.

Po príchode na hotel, kde sa seminár konal bolo z diaľky poznať, že sa tu deje niečo veľké. Ľudia stáli v radoch na registráciu. Potom sa otvorili dvere, obrovská sála sa zrazu naplnila. A až vtedy mi prišlo, že sa mi plní môj ďalší sen – vidieť ho a počuť ho naživo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Všetci ho privítali tak ako sa na velikána patrí. Obrovským potleskom. Pozitívna energia sa dala krájať sálou, všetci mali v rukách perá a poznámkové bloky. Každý si chcel odniesť to svoje. Čo ma ako prvé potešilo bolo to, že okrem Poliakov prišlo aj dosť Slovákov a Čechov. Možno ste tam boli aj VY, ale ak nie, prinášam Vám jeho posolstvo.

Každý z nás má schopnosť tvoriť svoju ekonomiku. Ak nie si líder, robíš to, o čom rozhodnú iný! Keď si líder, rozhoduješ sám! Bolo prvé čo nám Bob povedal…

Kniha Mysli a zbohatni od Napoleona Hilla mi navždy zmenila život. Kým som ju neprečítal, bol som zamestnanec s veľmi malým príjmom. „Vtedy som mal 26 rokov“, hovorí Bob. „Odvtedy uplynulo takmer 53 rokov a tú knihu som neprestal študovať. Čítam ju každý deň, precestovala so mnou celý svet.“ A zrazu nám z ochranného obalu vytiahol tú knihu. „Odgumičkoval“ ju a bolo vidieť, že ju skutočne číta každý deň.

SkryťVypnúť reklamu

Ako dosiahneme to, čo chceme?

Musíš sa správať tak, ako by si to už dosiahol. Buď tou osobou! Každý chce slobodu, čas a peniaze, ale robiť niečo čo nechceme nám dá výsledky, ktoré nechceme! Ak budeš robiť to, čo je v tejto knihe (Think & Grow Rich – v slovenčine Mysli a zbohatni – Napoleon Hill ) celý tvoj život sa zmení!

Ľudia nerobia to, čo milujú! A viete prečo?- boja sa neúspechu, majú predsudky a výhovorky, akoby žili dva životy. Ak chceš uspieť, mal by si porozumieť, že to aké budeš mať v živote výsledky záleží od toho na akých princípoch pracuje tvoja myseľ.

Ak niekto vraví, že peniaze sú zlé – klame! Peniaze sú tým prostriedkom, ktoré Ti dajú slobodu, čas a v konečnom dôsledku peniaze robia ďalšie peniaze.

SkryťVypnúť reklamu

Ak ste doteraz neuspeli a chcete uspieť, nezmeníte to tým, že sa budete snažiť zmeniť svoju existujúcu realitu, ale môžete to zmeniť tým, že vytvoríte taký model, ktorý ten predošlý a teda aj jeho realitu úplne zmaže.

Máš niečo dobré v živote? Podeľ sa s niekým o to, pokiaľ tak neurobíš, neužiješ si to.

„Ak chceš byť v živote slobodný, free, musíš byť najprv sám sebou!“ pokračoval Bob.

Každý z nás by mal mať svoje SNY A CIELE, ale aj 3D.

1. DIRECTION – SMEROVANIE

2. DESISION – ROZHODNUTIE

3. DISCIPLINE – DISCIPLÍNU

Všetci máme problémy, ale rozdiel medzi úspešným je ten, že TY ako úspešný kontroluješ problémy, nie problémy TEBA.

SkryťVypnúť reklamu

Všetci z nás by mali mať svojho mentora a kouča, bez rozdielu! Bob vraví, že okrem úspechov zažil aj pády. Zarobil milióny dolárov, ale vraví, že pokiaľ si biznis vyžaduje tvoju prítomnosť- tak to nie je biznis, ale JOB. Všetko je v hlave a dnes existujú také nástroje, kedy zbohatnúť môže úplne každý. História zarábania peňazí je stále tá istá. Zarábať veľa peňazí neznamená pracovať tvrdo. Uč sa od najlepších, modeluj ich!

Všetko je o paradigmách! Paradigmy sú súhrnom návykov, ktoré sme zdedili od iných ľudí.

Niekedy sa nám stáva, že keď je pre nás niečo logické – tak sa tým nezaoberáme. Logika nás zastavuje.

Expandujte svoje myšlienky. Bob nám všetkým odporúča študovať aspoň 1 hodinu denne. Dať si to ako záväzok. Podľa neho a on sám je toho príkladom, že LIMITY NEEXISTUJÚ!

Potom sa nás spýtal, či sme videli niekedy myseľ. Aj keď sme ju nevideli, vieme ju zmeniť. Všetci premýšľame v obrázkoch. Každá jedna myšlienka má obraz. Vysvetlil nám vedomé a podvedomé myslenie.

Zarábať veľa peňazí môže byť hrou. Prirovnal to k puzzle. K malým kúskom, ktoré keď pospájame, vznikne niečo VEĽKÉ. Predovšetkým by sme si mali želať niečo, byť pripravený a veriť si!

Porozprával nám aj príbeh z natáčania filmu the Secret a v súvislosti s ním aj povedal, že nikdy nemôžeš vedieť aký veľký dokážeš vybudovať biznis, ale aj to, že VŠETKO JE MOŽNÉ PRE TOHO – KTO VERÍ.

Pokiaľ sa Vám tento článok páči, kliknite na “Páči sa mi”, alebo ho zdieľajte so svojimi priateľmi. Ďakujem

Peter Betyár

Peter Betyár

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Inšpirujem ľudí, aby využívali ich jedinečný potenciál a dosahovali v živote úspech a prosperitu vo všetkých oblastiach. Som certifikovaný kouč osobného rozvoja a NLP practitioner. Finančné vzdelávanie a osobný rozvoj je mojim životným poslaním a preto budem rád, ak vás moje články v živote posunú alebo inšpirujú. Zoznam autorových rubrík:  Osobný rozvoj a finančné IQSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu