reklama

Štatistika a nezamestnanosť.

V dnešnej neľahkej dobe, má človek niekedy problém aby sa uživil. Stále sa však zo všetkých strán ozýva, že v skutočnosti je nám dobre, sme slobodní a ten kto nechce pracovať tak nemusí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

 Problém je však aj to, že ten kto chce pracovať nemôže, lebo nemá kde. Avšak, v posledné dva týždne v správach nepočujem nič iné, iba ako nám klesá nezamestnanosť. Je štatistika úradu práce skutočne to pravé orechové a reálne ukazuje zamestnanosť na slovensku?

Podľa mňa nie. Takéto štatistiky sú len na papieri a papier znesie všetko. Veď to poznáme. Každý ho používa po toalete.

Ľudia prirodzene migrujú za prácou aj mimo nášho štátu. Poväčšine kvôli lepšiemu zárobku, ale to nieje podstatné. Podstatné je, že u nás už niesu evidovaní ako nezamestnaní a hoci v zahraničí možno ani nepracujú, ale len poberajú sociálne dávky, nám nezamestnanosť klesá.
Ak je u nás niekto nezamestnaný dlhšie ako pol roka, prestáva poberať podporu v nezamestnanosti a poberá sociálne dávky. Čakám len kedy budú poberatelia sociálnych dávok vyradený z evidencie nezamestnaných, čím nám opäť klesne nezamestnanosť. Možno sa tak už aj stalo. V týchto zákonoch sa veľmi nevyznám lebo od roku 1999 som trvalo zamestnaný.
Preto by som rád uvítal, aby sa naša zamestnanosť a prosperita nehodnotila podľa štatistík nejakého úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, ale podľa reálnej zamestnanosti. Musí predsa existovať štatistika resp. evidencia zamestnaných. Podľa čoho by inak štát vedel kto mu má platiť dane z príjmu? Takže, treba prestať ukazovať čísla ľudí vyradených z evidencie nezamestnaných a treba začať ukazovať počet reálne na slovensku zamestnaných ľudí. Potom keď sa to porovná s celkovým počtom obyvateľov bude stav našej nezamestnanosti reálnym ukazovateľom. Samozrejme aj tam je možná odchýlka. Nakoľko je veľa ľudí ktorí pracujú na čierno. Ale už to nieje také nereálne číslo akým sa chváli naša vláda.

Marek Bičík

Marek Bičík

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mojím mottom je: Všetko čo robíš čiň múdro a pamätaj na koniec. Nie vždy však človek všetko vykoná múdro aj keď sa veľmi snaží :) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu