Umenie a politici

Písmo: A- | A+

Tento týždeň bol opäť zaujímavý. Zase sa udialo zopár vecí ktoré stoja za zmienku, ale aj vecí ktoré za zmienku ani nestoja. Najviac ma však zase iritovala zaslepenosť a sprostosť niektorých politikov. A to najme českých.

Keď sa miešajú už aj do umelcov. A to skutočných umelcov nie len do zopár pomätencov, ktorí sa vyškriabu na strechu pražského hradu aby namiesto prezidentskej štandardy vyvesili červené trenírky. Títo sú podľa nich dobrí. Ako môže niekto takýchto nímandov nazvať umelcami to ja v živote nepochopím. Naproti tomu takých Alexandrovcov div že nenazvú rovno SSákmi. Armádny umelecký súbor, ktorý si svojim umením a predstaveniami vydobyl celosvetové uznanie nieje po vôli niekomu kto je strčený v americkom zadku až po vlastné šnúrky od topánok. Myslím že ani v USA by Alexandrovcom nezakázali vystúpenie, ale čo keď je nejaká česká politička americkejšia ako samotní Američania? Takéto zapredanie sa ideológii nebolo vidieť ani pred 1989 rokom.
A tomuto hovoríme demokracia? Tomuto hovoríme sloboda? Tak to teda sloboda nevyzerá! Takto vyzerá len hlúpe ohováranie.
Vystúpenie Alexandrovcov mohli mnohí vidieť na vlastné oči. Začiatkom tohto mesiaca ukončili aj svoje slovenské turné ktoré bolo venované 70. výročiu ukončenia druhej svetovej vojny. Rusi ju nazývajú veľkou vlasteneckou vojnou čomu sa niet čo čudovať. Na ich strane bolo najviac obetí. Vystúpenia Alexandrovcov sú vždy profesionálne na vysokej úrovni a ich hostia sú často aj umelci z krajín kde vystupujú. Týmto tiež dávajú svojim vystúpeniam punc kvality. Preto je mi do plaču keď čítam na ich adresu vyjadrenia ľudí, ktorí nedokážu ani jednu desatinu toho čo dokazuje tento umelecký súbor. Napriek tomu si svoju či už politickú alebo inú polievočku chcú zohrievať na úkor skutočných umelcov. Jediná vec, ktorá Alexandrovcov spája s armádou sú ich uniformy, v ktorých vystupujú. Myslím že sú oveľa vkusnejšie ako holé zadky a pomaľované ksichty na kadejakom dúhovom pochode. Súdny človek dokáže rozlíšiť čo je pekné a vkusné. Sú tu však ľudia, ktorí túto súdnosť už zrejme nemajú a v neme ideológia sa boja ruských motorkárov, ruských spevákov a vôbec všetkého ruského. Nejde mi teraz o preferovanie ruských vecí, ale keď je niečo pekné tak je to pekné a nezáleží na tom odkiaľ to je. A už vôbec neobstojí argument že sú to vojaci. Keď nám resp. aj Čechom nevadia po zuby ozbrojení americký vojaci, ktorí sa tu premávajú ako na 1. mája tak nechápem ako nám môžu vadiť neozbrojení spievajúci vojaci, ktorí nemajú na rukách krv nevinných obetí.
Naša spoločnosť už asi začína trpieť nejakým divným stihomamom. A hlavnú zásluhu na tom majú evidentne tí, ktorí by ju mali riadiť. Myslím že aj politici by mali pre voľbami robiť nejaké psychotesty aby si ľudia či už naschvál alebo nevedomky nevolili len samých blbcov!

Skryť Zatvoriť reklamu