Fašizmus ako staronový rozmer slniečkárstva.

Začnem hneď z ostra. Novodobým synonymom dnešnej doby je slniečkárstvo a bratislavská kaviareň. Pre ľudí neznalých upresním že ide o idiotizmus.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

V mnohých diskusiách pri kadejakých článkoch na internete človek nájde kadejakých exotov a pri sebemenšej snahe o serióznu diskusiu si ani neškrtne.

Udivujúce demonštrácie ako napr. LBGTI proti islamofóbii a rasizmu alebo welcome refugees sú toho žiarivým príkladom.

Vráťme sa ale k diskusiám s ktorými som sa stretol nedávno. Nechcem konkretizovať lebo predpokladám že čitatelia tohto blogu majú podobné skúsenosti. Pri čítaní väčšiny “mienkotvorných” médii s povolenou diskusiou sa človeku zastavuje rozum nad tým čo ľudia dokazujú.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dozvedel som sa veci ako že druhú svetovú vojnu vlastne začali rusi alebo že rodičia a starí rodičia diskutujúceho boli nacisti a slúžili v jednotkách SS. Dotyčný diskutér je na to dokonca “právom” hrdý a nechápe prečo takí niesu všetci keď najväčšou hrozbou je a vždy predsa bolo rusko? Glorifikácia nacizmu a fašizmu je nielen zarážajúca, ale dovolím si tvrdiť že až hrozivá. Zrazu nikomu nevadia plynové komory a koncentračné lágre lebo, rusi. Prekrúcanie dejín sa stáva bežnou rutinou a nikto sa nad tým nepozastaví. Hlavne treba stíhať človeka ktorý ma “nekorektný” názor na slovenského (amerického) prezidenta. Som sám zvedavý čo ma čaká za tie zátvorky? Sloboda prejavu už nieje slobodou, ľudia sú stíhaní za nekorektné komentáre a názory a pri tom tomu všetkému velí len mála a úzka skupina ľudí.

SkryťVypnúť reklamu

Kedysi niekto povedal. “Zlo nerodia zlí ľudia, zlo robí nečinnosť tých dobrých.” A táto veta sa dnes stala skutočnosťou. Oblbovanie ako najvyššia forma ovládania más ľudí je dnes na úrovni hitlerovského Nemecka. Dokonca oveľa vyššie. Ľudia sa síce nestretávajú v takých množstvách na štadiónoch, sú však o to viac ohlupovaní propagandou z médii.

Marek Bičík

Marek Bičík

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mojím mottom je: Všetko čo robíš čiň múdro a pamätaj na koniec. Nie vždy však človek všetko vykoná múdro aj keď sa veľmi snaží :) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
SkryťZatvoriť reklamu