Máme tu totalitu!

Presne tak. Toto čo sa tu teraz deje je totalita ako vyšitá. Názory, ktoré sa v poslednej dobe objavujú v médiách ma nechávajú sedieť v kresle s otvorenými ústami.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 Nápr. vyhlásenie “slávneho” slovenského choreografa Ďurovčíka ma odrovnalo úplne. V referende by sa vraj nemali vyjadrovať ľudia s nízkym vzdelaním a dedinčania. Je toto možné? Ľudia ako on, komedianti, ešte nedávno kočovali na vozoch z mesta do mesta a zabávali pospolitý ľud koľko krát ani nie za peniaze, ale len za jedlo. Tento človek sa teraz považuje za elitu národa a myslí si o sebe, že je vrcholom vzdelanosti a rozumnosti. A pritom stačilo tak málo. Zakrepčiť, či skôr niekoho zdirigovať ako má krepčiť. Tak toto vážení priatelia je slovenská elita. Takýto šašovia by mali rozhodovať za nás. Sedliak z Michaloviec, konečne ako väčšina “blavákov”, požral všetku múdrosť sveta. U nás na východe máme také príslovie: “Zabul vul že celecom bul.” Pre neznalých preložím: “Zabudol vôl, že bol teľaťom.” A takýchto a podobných elitárov je teraz plno. Ako keby ich niekto vysypal z vedra. Zaujímavé je to, že im nevadí keď takí obyčajní nevzdelanci volia vo voľbách politikov. Až keď začnú prejavovať svoju nespokojnosť s tými, ktorých si zvolili príde sa na to, že národ je proste hlúpy a nevzdelaný a nemal by mať právo vyjadrovať sa v referende.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Takže dámy a páni, takáto je naša demokracia. Najvyššia forma demokracie, vôľa ľudu prostredníctvom referenda je pre našich totalitných pánov nevhodná. Zrazu to nieje demokracia a ľudia by podľa nich nemali mať slobodné právo vyjadrovať sa k veciam elity. Ale na základe čoho je táto “elita” vlastne elitou? Stačilo ju do jej pozície zvoliť. Vtedy boli ľudia dobrí. Varili sa guľáše, pivo tieklo potom a ľudia si mysleli že to všetko zadarmo. Omyl moji drahí. Toto sme si zaplatili po voľbách a vyšlo nás to omnoho drahšie. Zrazu sa im už nemáme pozerať na prsty lebo vôbec nerozumieme tomu čo robia. Nič nás nieje do kadejakých zmlúv, ktoré v našom mene podpisujú a tým nás častokrát okrádajú a dávajú napospas ďalším elitám. Korporáciám. Čo je napr. európanov do takej zmluvy TTIP? Elity dostali inštrukcie z USA a robia všetko preto aby sa naplnili. Ľudia sa k tomu nemajú čo vyjadrovať aby to náhodou nedopadlo ako s anglickom. Obyvatelia bývalej koloniálnej veľmoci sú považovaní za nesvojprávnych pajácov a za nesúhlas so smerovaním EÚ musia byť patrične potrestaní. Pripadá mi to ako keby opustili spoločnosť svedkov Jehovových.

SkryťVypnúť reklamu

Vyzerá to tak že EÚ sa začína rúcať ako domček z karát a už nepomáha ani žiadna demagógia a balamutenie národov. Verím že ľudia konečne začínajú otvárať oči a prestanú sa nechať viesť ako teľatá na porážku. V konečnom dôsledku voľný pohyb tovaru a sloboda cestovania v rámci EÚ sú príliš malé bonusy za to ako sme ináč okrádaní, znevažovaní a zbavovaní svojich základných práv a slobôd. A komedianti by v prvom rade mali ľudí zabávať a nie sa vystatovať a považovať sa za elitnú inteligenciu lebo taká umelecká škola dá človeku do života menej ako učňovka dojičky na družstve, ktorá si napriek svojej záslužnej práci o sebe nemyslí že urobila diera do sveta. Naproti tomu si kadejaký gašparko myslí že je najmúdrejší len preto že mu ktosi za jeho šašoviny platí oveľa viac ako by si zaslúžil.

Marek Bičík

Marek Bičík

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mojím mottom je: Všetko čo robíš čiň múdro a pamätaj na koniec. Nie vždy však človek všetko vykoná múdro aj keď sa veľmi snaží :) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu