Svet sa naozaj zbláznil.

Už nemám pochýb! Po posledných udalostiach a snahách o ich riešenie už naozaj nemám žiadnu pochybnosť o tom, že svet, resp. ľudia sa zbláznili.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Nie je to však nič nové pod slnkom. História ľudstva je takmer výlučne založená na vojnách a bitvách. Rozdiel bol po väčšine len v tom v akom čase vypukli a koľko ľudí sa do nich zapojilo. Keď som nedávno sledoval dokument zo studenej vojny tak som si opäť pripomenul, že existujú tzv. „hodiny vojny“ o posun ktorých, sa starajú vedci podľa celosvetovej politickej situácie. Najbližšie ukazovali tieto hodiny k vojne v roku 1953. Myslím že vtedy práve vrcholila kubánska kríza. Hodiny ukazovali 11.58. V roku 1983 ukazovali 11.57. Po rozpade ZSSR v r. 1991 ukazovali 11.43.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koľko asi tak ukazujú teraz?

Zostrelenie ruského lietadla v Sýrii bol jednoznačne akt nepriateľstva. Nech už boli dôvody na neho akékoľvek jasne ukázal smerovanie a zameranie Turecka. Ochranu teroristov a snaha o rozvrátenie ešte ako tak fungujúceho štátu, Sýrie. Dôkazy o klamstve turkov sú jednoznačné lebo sami za zaplietli do vlastných lží. Možno aj preto nikto otvorene nedeklaroval podporu Turecka pri tomto akte. Samozrejme okrem prezidenta slovenskej republiky, ktorý Turecko označil za baštu stability na blízkom východe. Tak ak bašta stability podporuje výmenou za ropu teroristov a pri tom likviduje každého teroristického nepriateľa, (kurdov, rusov) tak ďakujem pekne. A NATO sa len nečinne prizerá. Preto sa natíska otázka. Nieje celé NATO zapletené v tejto nečistej hre? Ako je možné že zoskupenie toľkých štátov nieje schopné poraziť zopár bojovníkov v šľapkách so samopalmi na chrbtoch? Asi v tom bude nejaká zrada. Nejaký alebo niekoľko štátov z protiteroristickej koalície musí s teroristami kolaborovať. Karty sa začínajú odkrývať. Prvý hráč Turecko vytiahol tromf trošku skôr a na počudovanie proti svojmu spoluhráčovi. Začal sa teda prezrádzať. Zrejme má tých dohôd uzavretých viac. Druhý veľký hráč USA si zatiaľ dáva pozor, ale nákup väčšieho množstva automobilov Toyota pre svojho chránenca neutajil. A preto se vyhovoril na to že to bol darček pre „umiernenú“ opozíciu. O rozdieloch medzi umiernenou a neumiernenou som písal v inom blogu a nechcem sa k tomu vracať. Chcem len čitateľom pripomenúť Afganistan. Po vstupe amerických vojsk do tejto krajiny bola Američanmi tiež podporovaná tzv. umiernená opozícia. Tá sa skladala z viacerých kmeňov, ktoré sa po skončení spolupráce pustili opäť do seba. Kto si myslí že to takto nedopadne aj v Sýrii je naivný.

SkryťVypnúť reklamu

Takže je evidentné že v Sýrii nejde o ochranu obyvateľstva od tyranského vládcu Asada. Tak ako v Iraku nešlo o Husajna a v Lýbii o Kaddáfiho. Na prvom mieste je destabilizácia a vytvorenie chaosu na blízkom východe z ktorého bude profitovať len niekoľko málo hráčov. USA, Turecko, Saudská Arábia, Katar a pravdepodobne aj Izrael. Kmeňové vojny a rozdrobené spoločenstvá sú vždy lepšie ako veľké a silné štáty ktoré by mohli byť pre niekoho konkurenciou. A tých zopár teroristických útokov ktoré sa uskutočnia v Európe alebo v Amerike sa zakryjú bojom proti terorizmu. Bude to stačiť na presvedčenie cca do 40% populácie, ktorá dokáže vytvoriť výsledok volieb taký aký má. Ostatní sa len vezú. Trochu pofrflú, ale žiadny veľký boj sa konať nebude. Ľudia sa po nejakom veľkom čude opäť vrátia k svojím problémom, k svojím životom. O to sa už postarajú média hlavného prúdu. Načo priveľmi rozmýšľať. Je lepšie všetko dostať na podnose. Veď kto rozmýšľa je predsa konšpirátor. A zem sa točí ďalej. Aj sa točiť bude. Či už tu budeme alebo nie. Len pár percent ľudí bude zase bohatších. Veď komu už záleží na hladujúcej Afrike?

SkryťVypnúť reklamu

Minule som kdesi videl obrázok na ktorom africká žena niesla na hlave bandasku s vodou a k tomu bol komentár, že v niektorých častiach sveta je obrovský problém s vodou. Na druhom obrázku bol ropovod a k nemu komentár: „Ešte šťastie že sa netýka ropy.“ Myslím že to bolo výstižné a trefné.

A teraz babo raď. Svet sa zbláznil lebo napriek všetkým vyhláseniam a zbierkam stále namiesto pomoci druhým ich radšej zabijeme. Filantrop, človek ktorý má milovať ľudí a podporovať dobročinnosť v skutočnosti podporuje chamtivosť a nenávisť. Ale to sme my ľudia. Za celú existenciu ľudstva sa nič nezmenilo. Technický pokrok možno áno, ale správanie sa ľudí navzájom? Chamtivosť a nenávisť stále pretrvávajú. A bohužiaľ nie len v jednotlivých prípadoch čo by sa ešte dalo tolerovať. O svete rozhoduje zopár ľudí, ktorím pramálo záleží na ostatných. A tak to zrejme bude až do konca ľudstva. Lebo skončením ľudstva rozhodne nenastane koniec sveta.

Marek Bičík

Marek Bičík

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mojím mottom je: Všetko čo robíš čiň múdro a pamätaj na koniec. Nie vždy však človek všetko vykoná múdro aj keď sa veľmi snaží :) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu