Neúcta ľudí,žiaľ,je to krutá pravda.....

Určite mi dáte za pravdu, že udalosť z konca minulého týždna je veľká tragédia. Je našou povinnosťou, uctiť si pamiatku tých 42 duší, ktorí už si plnia svoju misiu, nie vojenskú, tam hore.....Nebudem v tomto článku polemizovať nad technickým stavom lietadla...ani o zodpovednosti kompetentných, ale chcem poukázať na mentalitu slovenského národa......

Písmo: A- | A+
Diskusia  (47)
Obrázok blogu

Je pondelok... 23.1.2006... od dvanástej hod sa začína štátny smútok, ktorý bude trvať dvaďsaťštyri hodín do utorňajších dvánastich. Oficiálne to znamená, že sú zvesené všade vlajky na polžrde, zákaz stávkovania atď. A pre nás to znamená, aby sme každý z nás niečím prejavili úctu k mŕtvemu človeku a aspoň tak, že sa o tej dvanástej zastavíme a budeme mlčky myslieť na zosnulých a tak vyjadríme úctu, a práve o tom vám chcem napísať, o prístupe slovákov.

Takže, vráťme sa k tomu pondelku. Je asi jedenásť. Sedím v čakárni u zubára a rozmýšlam nad tou tragédiou, ako sa asi cítia príbuzní obetí. V podvedomí som naozaj zvedavý, ako sa zachovajú ľudia, keď odbije dvanásta hodina a rozozvučia sa sirény.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ja žiaľ som nemohol zastaviť, lebo som bol za volantom. A to čo som videl spoza volantu ma žiaľbohu ani tak neprekvapilo. Asi  zo šesťdesiatich ľudí, ktorích som zaregistroval stáli na chodníku len dvaja. Pokorne hľadeli do zeme a takýmto spôsobom si uctili pamiatku našich 42 hrdinov. Ja hneď,ako bolo možné zastaviť, som zastal, vystúpil z auta, prežehnal sa.

  

Týmto článkom nechcem nikoho provokovať, ani urážať. Chcem proste iba poukázať na povahu niektorých ľudí na slovensku. Ja viem posudzujem ich len na základe, že sa na minútku nezastavili, ale aj to svedčí o povahe dotyčných. Dúfam, že časom sa to zlepší. A budeme si vedeť vážiť a ctiť samých seba navzájom.

SkryťVypnúť reklamu

Ospravedľňujem sa tým všetkým, ktorí videli ten článok necenzúrovaný, priznávam trošku som to prehnal. Prepáčte.

A nakoniec držím palce M.Farkašovi, jednému štastlivcovi, ktorý to peklo prežil. Nech sa mu v živote darí.

Peter Bielik

Peter Bielik

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu