
Multikultúrne zastúpenie mladých ľudí z celého sveta je v kluboch rovnaké ako aj na ulici. Veď v hlavnom meste Británie žije okolo 250 národností.
V spomínaný piatok som bol v klube FABRIC na drum and base party. Hviezdne zastúpenie DJ-ov sľubovalo dobrú zábavu a nezostalo len pri sľuboch. Úplne dostali ľudí do varu Ed Rush a Optical s Prodigy theme, Pulp fiction theme alebo Bad company.
Fabric
Tento klub otvára brány v piatok a sobotu o deviatej. Obyčajne je najväčší nával do vnútra medzi jedenástou až treťou v noci, takže odporúčam kúpiť si lístok dopredu cez internet a máte po starostiach. Obídete dlhý rad a cez VIP vstup ste hneď vo vnútri (ale to tam musíte prísť aspoň pred polnocou). V prvý deň (piatok) to býva väčšinou Drum and Bass (DNB) a v sobotu Techno, House a Tech house. Vo vnútri je tiež chill out a VIP room, do ktorej sa môže dostať aj smrteľník, ale mne sa to ešte nepodarilo, ak viete recept, tak mi napíšte .o) V clube sú dve hlavné rooms a v jednej z nich sú aj Live vystúpenia, v tej tretej (najmenšej) sa hrá obyčajne trošku odlišný typ hudby (napr. hip hop, minimal a pod.)
Kapacita je (vraj) 1600 ľudí, ale skutočnosť podľa mňa ďaleko presahuje toto číslo. Občas to síce vyzerá vo vnútri „hlava na hlave“, no nikto sa na vás neoborí v prípade, že niekoho nechtiac udriete.. ešte sa na vás usmeje a povie staré známe: “sorry mate“.
Vstupné v piatok 10 libier, v sobotu 12 libier.
Zopár stálic v clube FABRIC (aj s ukážkami z ich tvorby): Craig Richards, Adam F, DJ Hype, Plump DJs, The freestylersA takto to vyzeralo vo vnútri: (malá rada, ak máte malý digitálny foťák, oplatí sa ho niekam schovať, lebo moju veľkú "kravu" sa mi nepodarilo a musel som si môj digitál vyzdvihnúť po party. Naštastie jeden kamarát "prepašoval" fotoaparát úplne poľahky, len sa už potom k nemu nedostal, keď som ho dostal do rúk ja... a tu je výsledok .o)
Laserová smršť

skutočne to tam vrelo

tunel.. teda nie taký o akých obyčajne počujeme v správach .o)

Mass
Tento klub by ste ťažko hľadali počas dňa, aj keď ho je v Brixtone možné vidieť už z diaľky. Ale povedali by ste, že toto je nočný klub?:

Áno presne tak! Kostol St Matthews Church prerobený na nočný klub. Mal som to šťastie sa dostať už na tretiu party cez VIP vchod. Takže sme obišli zástup tristo ľudí a vďaka kontaktu na jedného DJa a veľmi dobrými znalosťami ruštiny jedného môjho kamaráta (Sergej pozdravujem do Piešťan .o).
Neviem či aj majiteľom je nejaký rus ale od gogo tanečníc, cez ochranku, končiac niekoľkými DJmi, tam mali Rusi skutočne veľké zastúpenie.Vo vnútri nebolo ani poznať, že táto budova kedysi slúžila pôvodnému účelu. Oblečením niekoľkých stoviek trancerov, ste sa ocitli na „omši“ úplne iného rangu. Nie som žiadny pravidelný clubber alebo absolútny party animal .o), ale trance party sa oplatí zažiť.
Takže ako to vyzerá v kostole:
to že to bol kedysi kostol pripomínaju len dva stĺpy v strede, kde bol kedysi oltár
Za laserovu show sa nemuseli hambiť ani v klube Mass
ukážka "uniforiem" v Masse
a už len jedna fotka z bleskom: hlava na hlave .. tak toto pravidlo platí aj v klube Mass
Vstupné (ako u väčšiny klubov) varíruje v závislosti od času kedy tam prídete. To znamená napr. pred desiatou večer 8 libier, do jedenástej 10 libier, po jednej v noci aj 15 libier.
Ďalšie veľmi dobré kluby, do ktorých sa oplatí ísť sú: The Fridge, Ministry of Sound, Café de Paris, a veľa ďalších. O tých napíšem možno neskôr ak ich navštívim.
Ale nedá mi aby som nedoplnil niečo aj z iného súdka. Čo tak nejaká ilegálna párty?
Squad party
Na takýto druh party nie je také jednoduché sa dostať, alebo vôbec dozvedieť sa o nej. Neuskutočňuje sa totiž v žiadnom klube ale skôr v „bojových podmienkach“.
Ako to funguje? Nájde sa dôvod na túto party (aj keď v skutočnosti dôvod tam nemusí byť žiadny, jednoducho sa len zabaviť), v tomto prípade to bola oslava narodenín jednej Slovenky. Potom sa zoženie priestor (polozrúcaná budova, stará opustená fabrika alebo dom), dj-i, technika, prípoj na elektrinu a party sa môže začať. Samozrejme potrebujeme na to aj nejakých ľudí, vďaka mobilom to už dnes nie je problém. Takže ak už nejakých ľudí v Londýne poznáte, zapípa vám sms a ak máte čas a guráž... nech sa páči na Squad party.
Samozrejme je v tom aj háčik, ktorý je zakotvený už priamo v názve. Squad – znamená v angličtine aj jednotka resp. prepadová jednotka. Obyčajne sa takéto party končia raziou polície. To už je jedno z akého dôvodu, ale veď predsa je to ilegálna party, ako inak sa môže skončiť?
Konkrétna party, z ktorej vám ponúkam zopár fotiek bola v štvrti Hackney (dosť dodgy – riskantná štvrť) v starej opustenej škole. Polícia prišla o pol jednej v noci (prvý krát, len jedno auto), že sme trochu hlučný. Odišiel som o jednej v noci, takže som už nemal tú „poctu“ zažiť raziu okolo pol druhej, kedy nabehlo sedem policajných dodávok a ukončili party nadobro.
prípravy v pokročilom štádiu .o) začína sa to rozbiehať..
babylon a predsa sme si všetci rozumeli.. ehm.. toto som ja v "akcii" .oD
Inak oslava to bola celkom vydarená .o) mať 150 ľudí na "narodkách" to vôbec nie je na zahodenie. Z toho bola drvivá väčšina Slovákov a Čechov, nasledovali Španieli a Portugalci a (prekvapenie) na posledných priečkach sa umiestnili aglicky hovoriace krajiny počnúc UK, NZ a končiac nejakými aussi .oD
Zabávať sa dá všelijako, a bez drog to ide tiež. Nie som svätý, ale drogy na party „vôbec nemusím“. Dá sa zabaviť aj bez chémie a skutočne to stojí za to. Takže ak budete najbližšie v Londýne, určite si nenechajte ujsť nejaký clubbing, stojí to za to! .o)