Karneval sa dostal do ulíc Londýna okolo roku 1953 vďaka prisťahovalcom zo západnej Indie a neskôr ho úplne prevzali imigranti z Trinidadu.

Zo začiatku karneval „putoval“ po iných častiach Londýna. Postupne rástol a pridávali sa k nemu zástupcovia ďalších národností z rôznych krajín: Brazília, Filipíny, Bangladéš, Kurdistan, Afganistan, Bulharsko, Rusko a samozrejme všetky časti Karibiku, Afriky, strednej a južnej Ameriky.

Pochod s alegorickými vozmi je dlhý približne tri míle. V sprievode a v celom okolí Ladbroke Grove je približne 45 hudobných systémov, v ktorých sa hrajú rozdielne hudobné štýly. Od Soca (tradičná hudba karnevalu, niečo medzi soulom a calypso), reggae, jazzu, soulu, tiež aj hip-hop, funk music, house až po britský garage.

Festival má veľmi dobré organizačné zabezpečenie a je skoro nemožné niečo odfotiť tak, aby sa tam nemihla krikľavo žltá vesta policajta. Polícia má veľký rešpekt, výnimkou bol rok 1958, kedy zažil karneval najväčšie nepokoje z dôvodu rasového utláčania zo strany polície.

Karneval je veľkou príležitosťou nakuknúť do iných kultúr, ochutnať špeciality z rôznych koncov sveta a dobre sa zabaviť. Známa Portobello road kde sa nachádza trhovisko so starožitnosťami a potravinami sa na celé dva dni zmení na nepoznanie, tak ako aj celé okolie. Nespočetné množstvo stánkov s jedlom z celého sveta, grily prinesené na ulicu pred dom, párty sú skoro na všetkých terasách. Nájdu sa aj podnikavci, ktorí ponúkajú použitie svojej toalety za 1 libru, alebo majú v prednej záhradke postavený provizórny bar. Všetci žijú festivalom (vďaka tomu enormnému hluku im nič iné ani neostáva).

Samozrejme po takej zábave sú na uliciach tony odpadkov. Videli sme „pyramídy“, ktoré dosahovali výšku aj 1,5 metra. Tento odpad je však vždy pred svitaním z ulíc už dávno preč a môže sa začať ďalší kolotoč zábavy. Deň po festivale na uliciach Notting Hill nie je ani stopy po tom, že sa tade prehnala karibská vlna zábavy.



