Vedci nie sú vreckovka. Premiér testuje politickú silu

Písmo: A- | A+

Pandemická situácia na Slovensku nie je vôbec ružová. Poďme sa pokúsiť ju zhoršiť tým, že vyženieme ľudí do zimy, aby si vystáli radu na pocit negativity z nepresného testu, vystavení britskému mutantovi.

Konzílium odborníkov tak rozhodlo. Počúvajme odborníkov. Odborníci tvrdia. Tieto a podobné vety používal predseda vlády Igor Matovič pri zatváraní športovísk, reštaurácií, obchodov. Zabudol však dokončiť svoju myšlienku. Počúvajme odborníkov, ak hovoria, čo chcem počuť.

Virológovia a analytici sa po pondelkovom vystúpení Igora Matoviča vyjadrili, že za súčasnej situácie a pri aktuálnom agresívnom type vírusu je plošné testovanie naozaj zlý nápad. Ako si len toto tá banda hlupákov mohla dovoliť? Čo si to ten ČekanBražinovou vôbec dovoľujú otvárať hubu a nesúhlasiť? Už aj ich ten Sulík zmagoril? Vitajte vo svete Igora Matoviča.

Tu už nejde o námietky voličov Smeru a Kotlebu, ktorí sú proti všetkému, s čím aktuálna vláda príde. Tu ide o faktické a naliehavé pripomienky svetových kapacít vo virológii a uznávaných matematikov. Ide aj o reálny strach normálne zmýšľajúcich ľudí poslať svoje rodiny mrznúť do rady v teplotách okolo nuly. Mimochodom, v ideálnych podmienkach pre šírenie vírusu. Igor Matovič nepočúva rady odborníkov a testuje si politickú silu. Testovanie bude lebo môžem. Podmienené celoplošné testovanie nie je boj proti koronavírusu. Je to jedna veľká, politická akcia najsilnejšej vládnej strany Oľano. A čo zvyšok koalície? Buď súhlasí, alebo kope hroby.

Ostatné krajiny chystajú premyslenú a dôkladnú očkovaciu stratégiu. A my budeme testovať až do samého rána. Zostáva len dúfať, že podmienené testovanie sa neuskutoční. Nechceme nakaziť svoju rodinu pre modrý papier, ktorý poslúži ako vstupenka do potravín a práce. A pre mnohých negativita, hoci aj falošná, dá nádej na kávičku u kamarátov, návštevu rodičov. Negatívny však nemusí znamenať negatívny. Ale národ je z toho jeleň, nečudo. Premiérovi by sa však hodilo obtierať si ústa radšej o politikov. Sulík znesie, aj Čaputová. Vedci však na útoky zvyknutí nie sú. 

Skryť Zatvoriť reklamu