Hollywood - čo je na ňom famózne a čo nie?

Autom sme dorazili skoro ráno. Naša ubytovňa sa mala nachádzať na skok od Walk of Fame (chodník slávy) a neďaleko Universal studios. Ulice špinavé, bezdomovec na každom rohu, množstvo podozrivých indivíduí naokolo. Akosi mi vyschlo v hrdle. ,,Nestratili sme sa?“ pýtam sa Nemky, s ktorou sme sa vybrali objavovať slávu Hollywoodu. ,,Nie, GPS ukazuje, že stačí zabočiť doľava a sme tam.“  Tak, hádam prežijeme. Spamätali sme sa z cesty pri výdatných raňajkách, pričom nás obslúžil potetovaný chlapík s piercingom v nose. Nič nás však neodradilo od nášho plánu vybrať sa do Universal studio. Popravde som nevedela, čo čakať, keďže o Universal studio som pred pobytom v USA ani netušila, že existuje. Avšak po zažití prvej atrakcie The Water World, som bola ohromená! Niečo tak akčné som naživo ešte nezakúsila!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)
Obrázok blogu

Sedeli sme síce v hľadisku, no účinkujúci nás nezabudli do diania vtiahnuť tým, že nás z času na čas nenápadne ostriekali vodou, vtedy keď sme to najmenej čakali. Ale nielen to nás držalo neustále v strehu. Pred nami sa odohrával akčný príbeh, kde istí kriminálnici uniesli miestnu krásku z Vodného sveta, pretože chceli tomuto svetu vládnuť. Diali sa tu kaskadérske kúsky naživo! Kaskadéri skákali z veží, vzplanuli ohňom, premávali sa na vode na skútroch a strieľali po sebe. Na konci sa do stredu diania vrútilo lietadlo a všetko vybuchlo! Wow! Nehovoriac o tom, že v tomto predstavení účinkovali herci z CSI: NY, Indiana Johnes, Twilight, Mentalista, Amazing Spiderman a ďalší.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Neskôr sme si vďaka rôznym simulátorom a efektom užili jazdu na drakovi so Shrekom, skočili sme z mrakodrapu spolu s transformermi, neuveriteľne si užili jazdu na simulátore horskej dráhy so Simpsonovcami, takmer sme boli potravou pre tyranosaura z Jurského parku, dostali sme skutočný strach pri odplate múmie a chýbal len kúsok a Terminátor by nás nebol zachránil pred istou smrťou. Toto bol pre mňa vrcholný hollywoodsky zážitok!

Obrázok blogu


Avšak Universal studio sa nachádza aj v Orlande, FL. A to famóznosť a jedinečnosť toho hollywoodskeho umenšuje. Je to hlavne z toho dôvodu, že Universal studio v Orlande je väčšie a s väčším množstvom atrakcii.

SkryťVypnúť reklamu

Na druhý deň sme zvolili inú formu dopravy – Hop-on Hop-off autobus, ktorý nás vysadil na významné miesta. Ak sme sa chceli presunúť inam, jednoducho sme počkali na ďalší, na mieste, kde nás predtým vysadili. Tento autobus očakával svojich pasažierov pred Graumanovým čínskym divadlom, ktoré majestátne zvýrazňovalo svetoznámy chodník slávy.

Obrázok blogu


Ten sa totiž nachádzal hneď pod ním a hemžil sa desiatkami prezlečených Spidermanov, Transformerov, Avatarov a Michaelov Jacksonov. Okrem toho tu boli rôzni speváci a tanečníci, ktorí sa urputne snažili presláviť. Všetko kričalo slávou a legendárnosťou. Blesky z fotoaparátov iskrili jedna radosť.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu


Stačilo prejsť 3 bloky za roh a radosť desivo absentovala. Bezdomovci okupujú rohy ulíc. Jeden chcel zaujať a prezliekol sa za kráľa smetísk. Jediným znakom toho bola kráľovská papierová koruna, no ostatok nasvedčoval jeho zúfalosti. Nahý, sa nepohodlne posadil do odpadkového koša. Ľudia si ho so záujmom fotili bez prejavu poľutovania, či náznaku pomoci. Toto je strana Hollywoodu, na ktorú akosi každý pozabudne, keď sa spýtajú: ,,A ako to vyzerá v tom slávnom Hollywoode?“

Obrázok blogu


Obďaleč sa nachádzalo Múzeum madam Tussaud, ktoré však nebolo o nič väčšie, či špeciálnejšie od toho v New Yorku. Samozrejme rady neboli malé – veď sme v Hollywoode! Autobus nás vysadil v Beverly Hills. Čo čakať od milionárskej štvte? Ak nie ste milionár – nič. Jedine ,,window shopping“. Pri cenách obchodov na Rodeo Drive vám ani nič iné neostáva, ako si len prezerať výklady.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu


Ak by ste však chceli kvalitu za dobrú cenu a pritom sa budete cítiť ako herecká či spevácka celebrita, mám pre vás tip. Millions of Milkshakes vo West Hollywood. Malý nenápadný obchodík s najfantastickejšími mliečnymi nápojmi. Famózne na nich je, že ich ochutnali celebrity ako Kardashian, David Beckham, Shaquille O’Neal, Gwen Steffani, Adam Sandler, či Miley Cyrus. Vybrali sme si Obamov milkshake a neviem to vysvetliť, no skutočne to bol najlepší mliečny nápoje aký som kedy vypila.

Obrázok blogu

Avšak aj takáto skvelá príchuť nápoja zhorkne, ak sa počas cesty k preslávnemu nápisu Hollywood presúvate po uliciach plnej chudoby a špiny. Konečné vyfotenie pred týmto nápisom na vyschnutom kopci dalo bodku s výkričníkom za našim hľadaním slávy v Hollywoode.

Obrázok blogu
Kristína Bisahová

Kristína Bisahová

Bloger 
  • Počet článkov:  39
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zažiť život. Cestovať a vidieť. Pocítiť a dotknúť sa. Ovoňať a pohladiť. Ochutnať a počuť. Naučiť sa a vycibriť. Poučiť sa a polepšiť. Všetko naživo! Zoznam autorových rubrík:  Indické pochutinySvedectvo americkej au pairMilujem ťa svet!Nábožne i bezbožneSvetové nezmyslyUčíme saSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu