Las Vegas - nablýskané mesto hriechu

Zhlboka sa nadýchnem a zavriem oči: v hlave mi cinkajú peniaze, svetielkujú automaty, dych vyráža pyramída, Eiffelova veža, Socha slobody, znôžka neviest mladých i starých v džínsoch i v šatách, škrú ukradnuté peniaze, blištia sa skvostné hotely, nadšenci s obrovskou margaritou v ruke sa bujaro trmácajú stripom, vynárajú sa obrazy polonahých prostitútok z rohu každej ulice, z reklamy na autobuse, z baru nielen pri tyči ale aj vo výklade, vo vani a na lanách a na pódiu. V konečnom dôsledku ma škrtí nepríjemný pocit prenasledovania. Otvorím oči a vydýchnem. Vďaka Bohu, už nie som vo Vegas.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu

S očami široko dokorán sa Kristína neubránila víťaznému úsmevu! Som vo Vegas! Nepochybne o tom svedčí ligotajúca sa čierna krása: Luxor hotel v tvare dokonalej pyramídy, ktorú bedlivo stráži sfinga. K luxusnému pohľadu pri ceste z letiska jej prispela i Socha slobody a Empire state building. Shutlle bus ju priviezol priamo pred vstup do hotela Bellagio.

Obrázok blogu

Cynthia so Svenjou už čakajú pri fontáne, ktorá po spustení výškou zakryje aj slnko. Za nimi dychtivo pózujú slečny v spodnom prádle, ktoré si hovoria showgirls. Sú pokryté litrom glitru a našuchoreným perím. Cvak-Cvak! Naše prvé peniaze poputovali polonahým slečnám. Trochu znepokojujúce, avšak natešeným turistkám to ani neprišlo, lebo priamo pred nimi sa vypínala Eiffelova veža a parížsky balón.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Pre hotelom a kasínom Ceasars sa na nich vrhli! Promotéri ich jeden za druhým zdarma zapisovali na VIP guest list s drinkami gratis. Turistky už snovali plány prebiehať celú noc z jedného klubu do druhého. Po tretí krát ich zastavil pán, ktorý priamo ponúkal lístky. Že vraj sa v hoteli Mirage bude dnes konať koncert Bruna Marsa. A krásne slečny majú skvelú šancu získať tieto lístky za 20 dolárov. Bolo jednoduché uveriť tejto lži, keď ich práve zdarma zapísali na guest list nespočetných klubov. A klub 1 Oak v Mirage im neskôr potvrdil, že Bruno Mars má koncert budúci týždeň. Navždy zbohom 20 dolárov! Nuž čo! Jeden by neveril, že sú vo Vegas, ak by neprišli o peniaze.

SkryťVypnúť reklamu

Pridal sa k nim Tommy. Idú na Vegas: The show. Mohli ísť na Davida Coperfielda alebo Chrisa Angela, či Blue man group. No nie každý Vegas návštevník oplýva peniazmi na hocakú drahú šou! Preniesli sme sa do časov, keď mesto Vegas zažívalo zlaté časy Elvisa, Cher A Tiny Turner. Počas show sa striedal tanec, spev, hudba, ale aj stepovanie, akrobatické kúsky na tyči, tanec s 10 obručami, či magické triky kúzelníka. Zažili sme roky 70te, 60te i 50te a zhliadli neopakovateľné tanečné kúsky tých časov. Showgirls nám predviedli tradičný kankan, ale aj netradičný tanec neviest.

Obrázok blogu

Po skončení show im Tommy ponúkol zahrať si v kasíne s jeho 100 dolárovou poukážkou, ktorú zdarma poskytol hotel. Všetci preto putujú na Fremont experience. Ulica lemovaná kasínami a neodmysliteľnými showgirls na každom rohu. Nad hlavami im svišťia výkriky entuziastov na lanách. To sa účastnici Flightlinez! Bleskovou rýchlosťou sa lanami prevážajú z jedného konca ulice na druhý.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Noc pokryla Fremont a privodila pocit, že sa ocitli vo svete oslepujúco žiriacich kasín, z ktorých sa šíri lákavá vôňa peňazí. Las Vegas club, 100 dolárová poukážka a Black Jack. Po minúte, počas ktorej Kristína nemala možnosť pochopiť princíp hry, Tommy okamžite prehral. Ešteže ich škrela len prehmrhaná šanca vyhrať 200 dolárov. Takto prišli iba o 100 dolárovú poukážku.

Obrázok blogu

Nočný život začína v Mirage klube 1 Oak. Zdarma vstúpili a nemohli sa pohnúť z miesta. Dámy pri tyči sa zdrogovane vlnia v bielych podprsenkách a vietor im fúka do všetkých otvorov. Kristíne prišlo ľúto chudiniek, ktoré sa zajtra budú musieť vysporiadať s prechladnutím. Tak sa presúvajú do Tao v hoteli Venetian. Šokujúco dlhý rad ich prekvapil hodinovým čakaním. Slečny odeté v prádielku sú zatvorené v špeciálnej vytríne. Češú si vlasy alebo sa skvostne vyvaľujú na gauči. Iné slečny sú zas vo vani pri vchode ale aj priamo na tanečnom parkete a ich jediným oblečením sú lupene kvetov. Vrcholom večera bola polonahá slečna akrobatka, ktorá na lanách predvádzala rôzne premety.

SkryťVypnúť reklamu

Kristína si vydýchla až na ceste domov. Urobila dobre, že v meste hriechu neprespala.

Kristína Bisahová

Kristína Bisahová

Bloger 
  • Počet článkov:  39
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zažiť život. Cestovať a vidieť. Pocítiť a dotknúť sa. Ovoňať a pohladiť. Ochutnať a počuť. Naučiť sa a vycibriť. Poučiť sa a polepšiť. Všetko naživo! Zoznam autorových rubrík:  Indické pochutinySvedectvo americkej au pairMilujem ťa svet!Nábožne i bezbožneSvetové nezmyslyUčíme saSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu