Indicko – americko - slovenské dieťa

Aanika rada nosí indické bindi na čele, rozveselí ju, ak jej zaspievate Happy Birthday to you (lebo je to pesnička o nej - čo už narobíte s americkým dieťaťom) a nadšená je, ak jej na ruke uvaríte slovenskú kašičku od myšičky. Deti ma zvyknú volať Kika, ale Aanika (dieťa indických rodičov narodené v USA) si zvolila Dada a prirodzene verí, že keď povie Dada je to presne to isté ako Kika. Samozrejme, niekedy, ako potvrdenie toho, že som dobrá au pair ma nazve mama. A toto pomenovanie si aj zaslúžim, keďže trávim s Aanikou oveľa väčšie množstvo času ako jej vlastná mama...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Milované indické dieťa bolo uspávané babičkou a jej obľúbenou básničkou v hindčine. Aanikina tvárička sa vždy žiarila nadšením, keď ju babička kolísala so slovami: ,,Džula džul (húpi hup/hojda hojda)." Jedno z prvých slov, ktoré Aanika vyslovila bolo hindské ful, čo znamená kvet. Keďže ju fascinovali kvety a babička ju viedla k láske k prírode, bolo to jej obľúbené slovo. Aanika holduje dalu, idli, a občas sa podrobí a dá si i špenát s paneerom. Vie odpovedať na otázku, kde sa nachádza bindi. Vzdelané dieťa jednoducho ukáže na čelo, či už sebe alebo osobe, ktorá sa pýta. Takisto vie toto dieťa vyhovieť vašej žiadosti a zvedavosti o tom ako pokročil jej rast zúbkov. Avšak otázka musí byť položená v hindčine, inak nemožno očakávať reakciu vo forme porozumenia. ,,Kde je dattú?" A Aanika odhalí svoj belostný chrup.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prvé slovenské prepojenie nastalo, keď sa Aanika naučila ťapkať druhým po dlani a Dada ju pri tom sprevádzala so slovami ťap ťap ťapušky. Kašičku sme sa naučili variť z knižky, ktorú Dada doniesla zo SR - z dreveného leporela: Varila myšička kašičku. Rozhodne sa jej zapáčili slovenské bábiky v kroji, ktoré nie a nie nechať oblečené. Slovenský junák tak prišiel nie raz o svoju čapicu a gate mu nebezpečne padajú. Bratislavský hrad si obľúbila nadovšetko, keďže sa nachádza v snežnej guli, v ktorej s nadšením prinúti sniežik, aby sa chumelil. Aanika si pochutila na slovenských langošoch a pri zaspávaní si občas vypočuje Spi dieťatko spi že, mamka varí slíže (i keď v skutočnosti mamka navarila daal a chapati).

SkryťVypnúť reklamu

Slečna Američanka svoje prvé narodeniny oslávila vo veľkom štýle. Ničto, že si to nebude pamätať a už vôbec si uvedomovať, že tých 40 hostí prišlo kvôli nej. Jazda na kolotoči, 2 torty, hostina, plavba loďou, všetko pre slečnu Aanika! Každodenne sa vzdelávame americkými pesničkami a rozprávkami, takže tancujeme Hokey Pokey, poučíme sa na nesprávnom konaní Goldilocks, ktorá sa vlámala k trom medveďom a tešíme sa z Wheels on the bus, ktoré idú round and round. Výchova amerického dieťaťa je veľmi precízna v chválení. I malé odgrgnutie je úspechom a treba ho označiť hlučným: ,,Good job!" Najnovšie si Aanika užije Good job za takmer každé sústo, ktoré je jedlé a prehltnuté, či za 3 sekundy nepretržitého státia bez držania.

Kristína Bisahová

Kristína Bisahová

Bloger 
  • Počet článkov:  39
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zažiť život. Cestovať a vidieť. Pocítiť a dotknúť sa. Ovoňať a pohladiť. Ochutnať a počuť. Naučiť sa a vycibriť. Poučiť sa a polepšiť. Všetko naživo! Zoznam autorových rubrík:  Indické pochutinySvedectvo americkej au pairMilujem ťa svet!Nábožne i bezbožneSvetové nezmyslyUčíme saSúkromné

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu