Moja americká a slovenská polovička (1. Tá slovenská)

Je toľko vecí, za ktoré by sme na Slovensku mali byť vďační. Z množstva skutočností vyberám len zopár prípadov, ktoré ma v USA zaskočili, pretože na Slovensku si ich môžme pochvalovať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (16)

Kuchyňa typických Američanov. Polotovar, polotovar a polotovar. Záhada krásne vyzerajúceho, ale odporne chutiaceho ovocia a zeleniny. Ovocie zásadne modifikované, aby sa tam nedajbože nevyskytlo ani jedno jadierko. Presladená a žiarivo oranžová Fanta, čokoláda Hershey, ktorá bola všetko len nie čokoláda, cupcakes, torty, koláče - všetko pretekajúce umelými farbivami, ktoré prekryjú akúkoľvek príchuť.

Američan strávi takmer polovicu svojho života za volantom. Je to daň za to, že je jeho krajina tak rozľahlá a cesty poväčšine neumožňujú priestor pre chodcov, či cyklistov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Sneží (len tak trochu). Národná katastrofa, deti nejdú do školy. Pneumatiky sa však na zimu nemenia, lebo sú vraj viacúčelné a proti zime sú uspôsobené, takisto ako v lete.

Za sumu splatenia štúdia si niekedy možno kúpiť nové auto. Takisto by som neriskovala ochorieť, pretože poplatok za zdravotnú starostlivosť vás ľahko môže dohnať na ulicu.

No najhorším zo všetkého je fakt, že rodič nemá čas na svoje dieťa. A nie je to jeho vina. Je to vina systému vo vláde. Zdravotná starostlivosť je nehorázne nákladná. Študenti sa nie raz zadĺžia kvôli poburujúcim poplatkom za štúdium. Bezdomovcom sa stanete veľmi ľahko. Preto sa Američan stáva otrokom práce a všetko ostatné je vedľajšie.

SkryťVypnúť reklamu

A tak sa pýtam. Ako veľmi si polepší taký Ind, ktorý sa presťahuje z Indie do USA? Odíde v strachu, že raz pod tlakom úmornej indickej chudoby bude musieť svoje dieťa predať. A tu sa zamestná, zarába pekné peniaze. No vír práce ho nepustí k vlastnému dieťaťu. Takisto nepustí jeho manželku, ktorá dostane len 12 týždňov neplatenej materskej dovlenky. Takto sú nielen títo Indovia, ale všetci Američania nútení platiť svojim deťom pestúnku. Ako si tento Ind polepšil, keď v Indii by predal dieťa kvôli chudobe a v USA predal dieťa kvôli bohatstvu? Prepustil dieťa cudziemu človeku, lebo na to má, no zároveň potrebuje ešte viac, lebo dieťa začne chodiť do školy. Možno by aj niektorá matka, chcela ostať pri dieťati. Avšak takto stratí prácu. Je to nekončiaci kruh, ktorý sa krúti tak rýchlo, že si to Američan ani nesthine uvedomiť a jeho dieťa vychová cudzí človek.

SkryťVypnúť reklamu

Čo sa potom stane z takého človeka, ktorého vychováva cudzí človek? Ľudské hodnoty sa vytratia.......

Kristína Bisahová

Kristína Bisahová

Bloger 
  • Počet článkov:  39
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zažiť život. Cestovať a vidieť. Pocítiť a dotknúť sa. Ovoňať a pohladiť. Ochutnať a počuť. Naučiť sa a vycibriť. Poučiť sa a polepšiť. Všetko naživo! Zoznam autorových rubrík:  Indické pochutinySvedectvo americkej au pairMilujem ťa svet!Nábožne i bezbožneSvetové nezmyslyUčíme saSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
SkryťZatvoriť reklamu