reklama

Park Novej Cvernovky zrejme zrovná so zemou cesta.

Bratislavská Nová Cvernovka sa neustále pýši premenou stavebnej sute na verejný park. I keď ide o vznešenú myšlienku, jedna dôležitá informácia sa tu stále opomína. Realizácia parku „Nasuti“ je v konflikte s plánovanou cestou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Na portáli sutnapark.sk beží dokonca aj verejná zbierka. Na elimináciu environmentálnej záťaže tak prispievajú všetci dobrovoľní donori. Nikde sa však neuvádza, že sa plocha zrejme čistí pre novú cestu.

Aby bol v území poriadok a nemohol si každý len tak stavať čo chce a kde chce, existuje územný plán mesta. Schválený a záväzný. Ten rieši koncepciu urbanistického fungovania celého mesta, ako aj mieru architektonického rozvoja. Skrátka, kde majú vzniknúť rodinné domčeky, kde bytovky s vybavenosťou alebo, naopak, kde má byť zeleň a kde cesty.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nech už je územný plán Bratislavy taký či onaký, musí byť záväzný pre všetkých. Ako pre developerov, tak aj pre kultúrne a kreatívne centrum. Pre všetkých.

Aktualizácia územného plánu hlavného mesta definovala v roku 2008 nové dopravné prepojenie Odborárskej ulice s Račianskou. Táto pripravovaná cestná stavba bola navyše zaradená aj medzi verejnoprospešné stavby s označením “D87. prepojenie Nobelova - Račianska vo FT C1 s podjazdom popod železničnú trať“. Týmto spôsobom by mohla vzniknúť nová dopravná tepna (tangenta) spájajúca Račiansku a Vajnorskú ulicu. Avizovanému prepojeniu celomestského významu však dnes stojí v ceste park „Nasuti“.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Na podklade územného plánu mesta: ZaD 01 Verejno - prospešné stavby a stavby vo verejnom záujme - schéma zariadení dopravy, technickej infraštruktúry a odpadového hospodárstva
Na podklade územného plánu mesta: ZaD 01 Verejno - prospešné stavby a stavby vo verejnom záujme - schéma zariadení dopravy, technickej infraštruktúry a odpadového hospodárstva 

Za projektom parku stojí kultúrne a kreatívne centrum Nová Cvernovka, ktoré vznikalo v areáli bývalej cvernovej továrne medzi Košickou a Svätoplukovou ulicou. Od roku 2016 (osem rokov po schválení novej cesty v územnom pláne) využíva areál bývalej chemickej školy na Račianskej 78, kde tohto roku začal vznikať aj onen park.

Zámer parku je úplne legitímne a správne argumentovaný klimatickou agendou, potrebou zeleného parku pre ľudí, ako aj nutnosťou asanovania stavebného odpadu. Keď však príde na rad realizácia skôr ohlásenej cesty, časť parku musí padnúť. A to opäť len zbytočne rozprúdi vášne. Komunikácia dočasnosti povrchových úprav parkového charakteru by bola totiž prospešná hneď od začiatku. Nová Cvernovka so svojimi mediálnymi a finančnými partnermi, ako aj Bratislavský samosprávny kraj, ktorému pozemky stále patria, tento dôležitý fakt nevedno prečo nikde a nikdy nespomínajú.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Obrázok blogu

Asi ťažko sa dá tvrdiť, že o tejto priestorovej informácii architekti parku nevedeli. Takže buď zlyhala marketingová komunikácia alebo skupina kreátivcov verí, že ich ktosi neskôr podrží aj napriek evidentnému rozporu so zákonom (Všeobecne záväzným nariadením mesta).

O tom, či je pre mesto dôležitejší park alebo cesta, bolo, je aj bude mnoho argumentov. Status územného plánu je však dnes de jure jednoznačne v prospech cesty. Jeho ohýbanie však uškodí všetkým.

Matúš Bizoň

Matúš Bizoň

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  27x

Autor pôsobí v ateliéri pre výskumnú a projektovú činnosť v oblasti architektúry, územného rozvoja, ekológie a informatiky geografických informačných systémov. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu