Festival Lumen oslavuje 20. narodeniny

Festival Lumen privíta svojich návštevníkov tento rok 8. - 9. júna a opäť prinesie množstvo kvalitnej hudby a zaujímavý sprievodný program.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Festival Lumen prešiel dlhou cestou, kým sa zaradil medzi najväčšie stredoeurópske gospelové podujatia. Prvýkrát sa predviedol na futbalovom ihrisku, neskôr sa presunul na zimný štadión, potom pôsobil dlhé roky v Mestskej športovej hale až sa nakoniec stal CITY MUSIC FESTIVALom mesta Trnava, ktorý sa už 6.rok odohráva priamo v centre mesta - na Trojičnom námestí, v mestskom amfiteátri, na Radničnom nádvorí a tento rok aj v Kine Hviezda.

Aj tohtoročný program ponúka pestrý výber: viac ako 15 zahraničných, ale aj domácich skupín, workshopy a prednášky, tanečné divadlo, oddychovú zónu a festivalovú novinku – program pre deti.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V minulosti organizátori do Trnavy pozvali zvučné mená nielen medzi fanúšikmi gospelovej hudby - skupinu Switchfoot, ktorá je autorom soundtracku k filmu Walk to remember, DJa Andyho Huntera – autora hudby k počítačovej hre Need for speed, ďalej skupiny Delirious?, Third Day, či Newsboys, ktoré sú špičkou svetovej gospelovej scény. Festival sa môže pochváliť aj širokým zastúpením krajín počnúc Slovenskom, Českom a Poľskom cez Maďarsko, Ukrajinu, Veľkú Britániu, Nórsko, Švédsko až po Nový Zéland, Kanadu a USA. Rozmanitosť odzrkadľujú aj hudobné žánre pop, rock, hip-hop, ska, dance, folk, urban, worship, funky a tento rok si prídu na svoje aj fanúšikovia metalu!

Skryť Vypnúť reklamu

Minuloročný headliner – Newsboys (USA): http://www.youtube.com/watch?v=fsBsTMf-33Q

Tohtoročným lídrom je skupina Leeland z USA. Kapela vznikla v roku 2004 v Texase, no napriek tomu už má za sebou 4 albumy a nominácie Grammy Award a Dove Award. Ich hudobný štýl - progresívny rock, je často porovnávaný so skupinami U2 a Coldplay.

Leeland: http://www.youtube.com/watch?v=WV7ZnxyOiCs&feature=related

Jubilejný 20.ročník Festivalu Lumen sa nesie v znamení motta thanXX. Svoju vďaku by chceli organizátori vyjadriť nielen všetkým partnerom a sponzorom, ktorí festival podporujú, ale aj kapelám a prednášajúcim. Najväčšia vďaka patrí návštevníkom, ktorí sú jeho vernou neodmysliteľnou súčasťou každý rok a asi 300 dobrovoľníkom, vďaka ktorým môže byť festival pre všetkých zadarmo.

Skryť Vypnúť reklamu

Viac informácií na www.fln.sk

Ingrid Blanáriková

Ingrid Blanáriková

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

študentka, pracujem s deťmi a s mladými ľuďmi vo farnosti ako animátorka, fotím, spievam, jazdím na bicykli a vyrábam čo ma napadne. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu